pondělí 11. dubna 2016

Značka: the Balm

Značku the Balm určitě znáte. Minimálně její kultovní rozjasňovač vám nejspíš neunikl. Dnes se podíváme nejen na něj, ale také na spoustu dalších věcí, které od theBalm vlastním. Značku mám moc ráda nejen pro její vtipné a retro obaly, ale samozřejmě hlavně kvůli skvělým produktům. Je potřeba podotknout, že většina pudrových produktů je označena jako multifunkční. To znamená, že když si koupíte rozjasňovač, můžete ho použít také třeba jako stíny a to samé s bronzery, tvářenkami atd... Tak se pojďte mrknout se mnou!Jako první bych začala produktem, kterým se značka dostala do povědomí mnohých. Je jím slavný rozjasňovač Mary-Lou Manizer. Ten má ještě dvě sestry a to Cindy-Lou Manizer a Betty-Lou Manizer. Všechny tři produkty se dají použít i jako oční stíny a s tím musím souhlasit. Na očích vypadají moc pěkně a mají celkem slušnou výdrž. S bází pak dají bez problému celý den. Výdrž na tvářích je hodně dobrá. Nejhůř mi drží Cindy Lou. zhruba 6 hodin sama o sobě (bez báze, fixačního spreje...). Mary a Betty se mnou pak dají dobrých osm a s pomocí klidně celý den.Mary-Lou Manizer, 499,-


Rozjasňovač je zlato béžový, možná trochu šampaň. Nemá vůbec třpytky, je jen extrémně lesklý. Na pleti je opravdu hodně výrazný a při prvním nanášení to chce mít lehkou ruku, protože se to s ním dá velmi lehce přehnat (pokud to tedy není váš záměr :D). Pudr je opravdu jemný a sametový a je velmi jemně slisovaný, proto také pozor na jeho případné pády. Ty totiž rozjasňovače (Mary, Cindy ani Betty) nepřežijí. Pigmentace je opravdu hodně dobrá, možná na rozjasňovač až trochu moc. Já ho ovšem naprosto miluji a pokud ho ještě nemáte, určitě si ho běžte koupit!


Cindy-Lou Manizer, 499,- 

Rozjasňovač pro středně světlé a tmavší typy a tvářenka pro ty nejsvětlejší. Opět je krásně jemný, sametový, jemně slisovaný a opravdu dobře pigmentovaný. Barva je broskvová s kapkou růžové (ale jen opravdu malinkou) a s leskem. Já se ho nebojím použít jako rozjasňovač, ani jako tvářenku. Ne vždycky se cítím na zlatý a tak občas sáhnu po broskvové. Řekla bych, že je spíš na té teplejší straně a dá se použít právě i na tváře samostatně, nebo třeba přes vaší oblíbenou tvářenku, když máte chuť dodat jí trochu lesku navíc. Ze všech třech sester Manizer mi přijde nejslabší, není to ovšem tak že by byl špatný. Pigmentace je prostě jen o něco slabší než u zbylých dvou a samozřejmě je potřeba myslet i na to, že pokud se vám rozbije (jako mně), slisováním ho už nespravíte. Přijde o lesk.


Betty-Lou Manizer, 499,- 

Pro tmavší a středně tmavé typy pleti rozjasňovač a pro nás ostatní bronzer. Nádherná hnědo zlatá barva, opět skvělá pigmentace a božský lesk. Z toho důvodu ho nenanáším příliš tvrdě, jen velkým chlupatým štětcem zahřeji obvod obličeje a lícní kosti. Nádherně vypadá i na očích a je to přesně ten typ bronzeru, co vám dodá nádech zlatavého opálení, i když jste jako Sněhurka. V létě navíc naprosto nádherně vypadá třeba na ramenou, jen už musí mít člověk nějaké to opálení za sebou. :) (A mít holá ramena. :D)


Paletka očních stínů Nude Tude 819,- 

Moje první věc od the Balm. A musím se přiznat, že jsem si k ní cestu hledala dlouho. Paletka je na té prášivější straně a lehce mi opadává pod oči a to i přes to, když oklepu štětec. Na druhou stranu, když dělám první oči a pak makeup, nemám žádný problém. Stíny jsou totiž pěkně máslové, příjemně se rozmazávají, mají slušnou pigmentaci a drží dobře. S bází nemám problém s celodenní výdrží. Bez báze už večer nemají takovou intenzitu a mohou se mírně slévat.Odstíny: 

Sassy studený bílý, lesklý, saténový
Stubborn studený světlý růžový, saténový
*Selfish studený, středně hnědý, saténový
Sophisticated neutrální středně hnědý, zlatý shimmer
Sexy střední vínový, hrubší textura, matný, průměrná pigmentace
Serious černý, matný, průměrná pigmentace
Snobby střední zlato žlutý, lesklý -saténový
*Stand-offish světlý růžovo zlatý, moc pěkný, lesklý
*Sultry teplejší středně hnědý, jemný, dobře pigmentovaný, matný
*Seductive střední hnědo zlatý, saténový
Silly tmavší hnědý se zlatými a růžovými třpytkami, průměrná pigmentace
Sleek studenější tmavě hnědý, matný, průměrná pigmentace, hrubší textura 

Hvězdičkou jsem označila moje oblíbené odstíny, jsou máslové, velmi dobře pigmentované, neopadávají a líbí se mi jejich odstín. 

Ostatní stíny jsou lehce nadprůměrné až průměrné. Odstíny Sassy a Snoby se mi nelíbí a v paletce bych je vůbec nepotřebovala. chybí mi naopak matný vanilkový nebo jiný světlý stín. Odstín Sexy se mi líbí barvou, ne už tolik hrubou konzistencí a větší prášivostí. 

Pokud se tedy rozhodujete jestli si paletku koupit nebo ne, doporučila bych si ji projít odstín po odstínu. Zjistit kolik z nich se vám líbí a kolik prostě neunosíte a podle toho se rozhodnout. Paletka určitě není špatná, jen bych ji poskládala trochu jinak a některé odstíny bych brala pigmentovanější. Na druhou stranu, Paletky z parfumerie stojí cca o 600,- víc, což je o trochu méně než dvojnásobek, takže konečný verdikt je už pak jen otázka finančních priorit. Paletka za tu cenu určitě není špatná a pokud se vám líbí, popadněte bázi pod oční stíny a jděte do ní.


Paletka očních stínů Nude Dude 819,-

O této paletce jsem uvažovala a říkala si, že pokud to bude jako Nude Tude, asi se bez ní obejdu. A jsem strašně moc ráda, že jsem to neudělala. Tahle paletka je totiž jiný kalibr. Nejen složením odstínů (což je ale otázka mých preferencí) tak i pigmentací, prášením a výdrží. theBalm si asi vzal všechnu kritiku k srdci, protože tohle byl jednoznačně krok dopředu. Velký krok dopředu. :) Pigmentované jsou moc pěkně všechny odstíny a některé přímo nadprůměrně. Ideální mi tentokrát přijde i poskládání paletky a jsem z něj nadšená. I výdrž se o malinko zlepšila a intenzita během dne neklesá tak výrazně. Stíny jsou jemné, máslové, sametové a je radost s nimi pracovat.Odstíny:

Fearless béžový, jemně narůžovělý, saténový (skoro matný)
Flawless střední neutrálně hnědý, matný
Firm střední hnědý s jemným bronzovým leskem
*Flirty nádherný lila se zlatým shimmerem
Friendly tmavě hnědý s kapkou vínové, hrubší textura, matný
Fierce tmavý šedo zelený (zeleno šedý) se zlatým leskem
*Fabulous světlý bílo zlatý, moc krásný a hodně lesklý, saténový
*Faithful střední zlato broskvový, lesklý
*Fit střední zlato rezavý, lesklý
Feisty středně růžový se šedým (velmi lehce) podtónem, matný
*Funny tmavě hnědo červený, saténový
Fine studenější tmavě hnědý, saténový finish, hrubší textura

Oblíbené odstíny jsem opět označila hvězdičkou. Z paletky bych vyřadila asi jenom zvláštní zelený odstín Fierce, ten je také trochu méně pigmentovaný než zbytek a je o trochu více prašivý.

Celkově je paletka Nude Dude skvělá a za tu cenu asi nemám co bych jí vytkla. Pokud se vám tedy odstíny líbí a máte pro ně využití, určitě nešlápnete vedle. :) Jedna z mých velmi oblíbených paletek.Báze pod oční stíny Put a Lid On It 435,

Báze na dotek není silikovaná, ale spíše mastnější. Má nažloutlou barvu, ale na víčku vypadá téměř průhledně. Stíny na bázi drží pěkně, je však důležité dodržet několik postupů. Bázi nechte zaschnout! Na dotek už by neměla být vyloženě mastná, spíš jemně lepkavá. Báze stačí maličko, při větším množství báze zasychá pomaleji a s vekou pravděpodobností se vám stíny mohou začít dříve či později slévat viz předchozí bod. (Což jsem zaznamenala jako nejčastější chybu u lidí kteří tvrdí, že jim báze - jakákoliv - nefunguje.) Intenzitu stínů zvýrazní tak průměrně a stíny se mi neslévají. (Nemám žádné stíny z drogerie, tak nemohu posoudit tuto skupinu.) Bázi bych doporučila v případě, že se vám nechce dávat osm set za bázi z parfumerie. Nepopírám ale, že se dá dobrá báze sehnat i o trochu levněji.
Autobalm California multifunkční paletka 499,- 

Paletka obsahuje několik produktů jak na tvář, tak na oči. Z celé mé sbírky je to asi jediný kousek, který bych si znovu nekoupila. Ne že by kvalita byla nějak výrazně špatná, jen pro ni prostě nemám využití. Použila jsem ji tak dvakrát nebo třikrát. Na cestování pro někoho kdo má rád minimalistický obsah kosmetické taštičky to asi nebude nejhorší produkt. Já si ale na cesty beru klidně více věcí a Autobalm nechávám doma.
Odstíny:

Blush/shadow, střední teplejší matná růžová, jako oční stín tento konkrétní odstín moc nepoužívám, jako tvářenka vypadá přirozeně a jemně, na tvářenku pigmentovaná tak akorát

Highlighter/Shadow, pěkný růžovo zlatý rozjasňovač, pigmentace opět slušná, lesk střední, na oku ve vnitřním koutku moc hezký

Brow/Crease, teplá střední hnědá, pro mě na obočí absolutně nepoužitelná barva, ale jinak moc hezký odstín, připomíná mi můj oblíbený Sultry z paletky Nude Tude, ten ale není až tak moc teplý, jinak jsou si podobné opravdu dost

Lid/Liner, tmavší hnědá s většími zlatými třpytkami, ty jsou ovšem na víčku vidět na můj vkus málo, kdyby jich tam bylo víc, byl by to podle mě top odstín, kvůli kterému bych paletku vytahovala často
Bronzer Bahama Mama 399,- 


Můj velmi oblíbený matný bronzer. Nenechte se zmást fotkou, bronzer jsem před focením zuřivě otírala a otírala a otírala... To je prostě jedna z nevýhod papírových obalů. Na funkčnosti to samozřejmě nic nemění a právě ta funkčnost je naprosto bezvadná. Bronzer je solidně pigmentovaný. Pro hodně světlé typy to chce jen opravdu mírně a opatrně a spíš štětcem bronzer lehounce polechtat. I tak se ale použít určitě dá. Ačkoliv jsem sama spíš světlejší, bronzer mi perfektně sedí. Je sice teplejší, ale i tak se s ním dá poměrně dobře konturovat a ještě lépe zahřát a "opálit" obličej. Výdrž je na mé pleti opravdu dobrá a díky mému žlutému podtónu mi sedí i co se týče jeho teplého nádechu. Jestli chcete matný teplejší bronzer, tohle bude něco pro vás. I cena je moc příjemná, takže bych řekla, že není moc co řešit. Jediné mínus vidím v hrubosti namletí pudru. Bronzer není úplně sametově jemný a časem začne povrch hrudkovatět a to se mi moc nelíbí. (A to i přes to, že dezinfikuji a stírám horní vrstvu.) 

Na první pohled je podobný bronzeru Hoola od Benefitu, tak jsem se rozhodla je porovnat a v rychlosti napsat pár rozdílů. Bahama Mama je tak o odstín tmavší a o trochu teplejší než Hoola. Na první pohled je Hoola velmi jemně mletá a sametová, což Bahama Mama moc není. Hoola má pak o trošičku červenější podtón. Oba bronzery nejsou v podstatě vůbec prášivé. Dole na fotce jsou odstíny vedle sebe, také záleží na jakém světle jsem fotila. Myslím ale, že představu si uděláte. :) Pokud sháníte levnější variantu Hoola bronzeru, Bahama Mama by se vám mohla líbit. Mám ho už dva roky a bronzuji opravdu hodně, a přesto to na něm není skoro vidět.Bronzer a tvářenka Balm Desert 449,-

Oproti Bahama Mama bronzeru je tento o dost světlejší, méně teplý, za to s lehkým červeným nádechem a shimmerem! (fotky nahoře) Nemusíte se ale bát, já totiž shimmer na pleti v podstatě vůbec nevidím a i na slunci je spíš vidět "zdravý lesk" než vyloženě shimmer. Celkem dobře to je vidět na fotkách. Dá se tedy použít zároveň jako bronzer a tvářenka jedním nanesením. V širších kruzích štětcem pod lícní kosti a lehce na ně až dozadu k uším. Obličej to lehce vykonturuje a zahřeje. Vhodné pro světlejší typy pleti. Na mém obličeji se mi líbí, ale stále preferuji Bahama Mama. Řekla bych že bude více sedět světlým až hodně světlým typům pleti. Pracuje se s ním pěkně, pigmentace je velmi dobrá. Výdrž je opět slušná, ale je nutné si uvědomit, že čím světlejší produkt (nebo čím méně ho nanesete), tím hůře je na pleti vidět a tím rychleji se vytrácí. Pro úplné bledulky a studené typy doporučuji. Trochu mi připomíná Terracottu light (nahoře na fotce). Ale samozřejmě jen opravdu trochu, Terracotta totiž obsahuje zlatý lesk, je výrazně víc dočervena a její výdrži, barvě i vůni se jen tak něco nemůže rovnat.
Neviditelný matující pudr Sexy Mama 446,-

Asi to pro vás díky fotkám bude velké překvapení, ale mám ho strašně ráda. :D Mám opravdu velké množství kosmetiky a líčím se velmi často. Můžete mi tedy věřit, že tohle se stává opravdu zřídka. Nejen že už vidím na dno, ale nejspíš ho budu muset dát brzy pryč. (A určitě si koupím další) Pudr je jemně mletý, vůbec nepráší, na pleti je neviditelný a tím myslím, že NENÍ VŮBEC vidět. Přesto je na pleti příjemný a sametový. Nemám mastnou pleť, ale přes den se mi trochu mastí nos a prostředek čela. Tento pudr tomu rozhodně zabrání na celý den. Matnější pleť asi bude chtít jeden zásah během dne, ale i tak je to nadprůměrný pudr. Není to pudr fixační (fixuje jemně), ale na zmatnění makeupu, nebo pro mastnější pleť na přepudrování během dne, je to jasný vítěz za rozumnou cenu. Trochu matujícího pudru můžete s klidem dát i pod/přes fixační pudr na místa, kde se váš obličej více mastí. 

Pudr jsem pro vás nezkoušela fotit na ruce, protože prostě není vidět... :)


Korektor proti tmavým kruhům Time Balm concealer 359,- 


Mám odstín Light a v létě je to ideál. V zimě bych klidně snesla odstín světlejší (Lighter than Light). Stejně i pro ty z vás, které máte rády výrazné projasnění. Korektor je opravdu jemný a krémový, v porovnání třeba s Catrice camouflage cream je to něco úplně jiného. Díky své jemné konzistenci si nebudete zbytečně tahat a dřít kůži pod očima. Korektor se slévá minimálně a pokud dobře rozetřete/zaťupkáte a ihned zafixujete pudrem, neslévá se téměř vůbec. Mám výraznější "vrásky" pod očima, které jsou dané stavbou mého obličeje a trochu se mi slévá úplně všechno, proto drobné zalézání do vrásek neberu v potaz. Na slévání se mi osvědčilo použít co nejmenší množství produktu na dané místo, a proto se vždy hodí dobře pigmentovaný a přesto lehký korektor. A to tenhle od the Balm přesně je. Nemám extra výrazné a tmavé kruhy pod očima, takže nemohu posoudit jak by zakryl tyto, ale myslím si, že i tak by mohl slavit úspěch. Korektor prostě zakryje, jemně prozáří a dobře drží. Krycí schopnosti můžete vidět i na společných fotkách swatchů dole. Linkami jsem totiž za "eL" nakreslila ještě kolečko jako tečku a to na fotce neuvidíte. Korektor ho totiž úplně zakryl, což je na jednu stranu super a na druhou to nemůžete vidět. :-)


zleva: rtěnka Balm Girls, linky Swing, korektor Time Balm

Tekuté oční linky Schwing! 399,-

Linky jsou matné a dobře pigmentované. Černá je opravdu černá. S aplikátorem se mi velmi dobře pracuje a je to můj oblíbený typ. Většina fixů a podobných hrotů se mi během chvíle roztřepí, ale tento mám cca rok a stále drží. Sem tam se objeví nějaký chloupek, který sundám a je zase klid. Aplikace je snadná a precizní, dá se s ním udělat i velmi tenká linka. Asi ne ta úplně nejtenčí, ale dostatečně tenká. Linky se velmi mírně rozpíjejí do vrásek na víčku. Pokud máte výrazné vrásky, mohlo by to u vás být horší, ale na lehce nerovném podkladu se to v podstatě neděje. Na fotce výše je vidět o čem mluvím i přes to, že kůže na ruce je rozhodně více vypnutá než víčko. Jestli je to pro vás přijatelné rozpíjení posuďte sami, možná jsem jen puntičkář. :) Linky mohu doporučit i kvůli jejich výdrži. Drží mi celý den, jen večer jsou trochu méně výrazné než ráno. Běžně mi během dne slzí oči a linky se i přes to drží dost dobře. Většinou to přežijí v ucházejícím stavu.Řasenka pro objem What´s your type? "The Body Builder" 375,

Příjemná a hezky černá řasenka která mi dost připomíná Better than Sex od Too Faced. Nemá sice kartáček ve tvaru přesýpacích hodin, ale když je dáte vedle sebe, jsou si podobné. Kartáček je klasický a trochu větší. Podobná je i hutnější textura řasenky, která řasy pěkně obalí a zahustí. Slepuje ovšem výrazně méně. Dělá mi moc pěkné řasy. Sice neprodlužuje nijak extrémně, ale to také ani neslibuje. Řekla bych taková o trochu přirozenější Better than Sex. Nečekejte ale přirozené řasy, pořád je hodně výrazná. Neopadává, drží celý den a odlíčit jde naprosto v pořádku. Rozhodně moc fajn řasenka a je mezi mými top 5.
Dlouhotrvající tekuté rtěnky Meet Matt(e) Hughes 419,- 

O tekutých rtěnkách jsem psala obsáhlou recenzi a srovnání zde, takže to vezmu jen ve zkratce. Moje nejoblíbenější tekuté rtěnky. Nádherně voní, skvěle drží, mají velmi lehkou texturu a nevysušují. Určitě doporučuji a sama se chystám na další odstíny (a modlím se, aby rozšířili nabídku - edit: tak už budou čtyři nové odstíny!!! :)).Rtěnka the Balm Girls 349,- 

Mám odstín Ima Goodkisser. Světlejší růžová s lehkým shimmerem, který na rtech není vidět. Na fotce ho možná při bližším zkoumání postřehnete. Prostě je opravdu minimální. Vůně rtěnky je stejně jako u matných tekutých sladká vanilkovo mátová a mně se moc líbí. Není to nic extra intenzivního, ale při nanášení ji ucítíte. Rtěnka je na rtech příjemná a řekla bych i hydratační. Dobře se s ní pracuje, protože není extra měkká, ale zároveň rty netahá a nedře. Pigmentace je výborná a drží mi zhruba hodinku a půl, než je potřeba ji poupravit. Nejreálněji je barva zachycena na rtech.


Produkty the Balm můžete koupit v eshopu zde
To by tedy bylo pro dnešek vše a já doufám, že se vám článek líbil! Třeba jste si z něj odnesli nějakou inspiraci a můžete mi dát vědět, jaký je ten váš nej produkt od the Balm, nebo který chcete zkusit. :) 

Mějte se hezky a těším se příště u dalšího článku! 

L.

24 komentářů:

 1. Opět vyčerpávající článek, díky! Vlastním multipaletku Hawaii a jsem s ní moc spokojená, je fakt malinká a někdy je to třeba. Dále mám tvářenku Downboy a chystám se na Cabanaboy. Sním o tekuté rtěnce, je v pořadí :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Downboy, Cabanaboy a Fratboy mám také na seznamu. :-) Určitě je chci zkusit taky, jen jsem si v poslední době koupila Cheekathon a Love Flush, takže budou muset kluci počkat. Tekutý rtěnky jsou opravdu skvělý, ty určitě zkus!

   Vymazat
  2. Právě tvůj popis tekuté rtěnky mě utvrdil v tom, že si ji "můžu" pořídit, mám totiž dost suché rty a tohle vypadá, že by mohlo být dobré i pro mě ;-)

   Vymazat
  3. Také je mám suché :-) S balzámem ale nemám vůbec problém. :-)

   Vymazat
 2. Super článek a nádherná sbírka! Já mám od The balm zatím pouze Mary-Lou rozjasňovač, se kterým jsem moc spokojená, ať při použití na tvář nebo jako oční stíny. V budoucnu bych ráda zkusila bronzer Bahama mama a paletku očních stínů. Ikdyž ty tekuté rtěnky vypadají taky božsky... :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý výběr! Já se v budoucnu určitě chystám na Meet Matte Trimony, jsou na ní parádní recenze. :-)

   Vymazat
 3. Ty tvoje fotky, to je něco pro oči :D :) opět super článek :) kdybych často používala šminky, tak bych sáhla i po paletce Nude Dude, mám doma ještě polovinku Nude Tude, ta se mi bohužel trochu rozsypala když mi spadla :(:D ale byla jsem s ní velice spokojená co se týče pigmentace :)

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi pekné, užitočné články a vážne príjemný písomný prejav. :) Som rada, že som na tento blog narazila. Od The Balm zatiaľ nič nemám, ale mám v pláne postupne niektoré veci skúsiť. :) Mala by som jednu otázku na legendárny Mary-Lou Manizer. Je jeho farba viac zlatá alebo neutrálna? Rada by som si tento rozjasňovač kúpila, ale som "chladný" typ s ružovým podtónom pleti a nie som si istá ako vhodný by pre mňa bol... Budem rada za Tvoj názor. :)
  Andie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V první řadě velmi děkuji za tvoje milá slova, opravdu si toho vážím! Ve druhé, dobrá otázka. Mary Lou je zlatá a teplá docela dost. Je opravdu trochu víc žlutá. Neříkám že bys s ní nemohla pracovat, ale jako hodně světlá s výrazným růžovým podtónem bych ti určitě doporučila něco víc neutrálnějsiho. Nebo rovnou stříbrný rozjasňovač s růžovým podtónem. Obecně bych řekla, že i s teplým rozjasňovačem můžeš pracovat, když ho budeš nanášet velmi jemné a opatrně, i jako studený typ. Ve čtvrtek bude článek o novém rozjasňovači od Urban Decay a tam jsem je dala s Mary Lou vedle sebe, tak se budeš moct podívat na ten rozdíl v odstínech. :-)

   Vymazat
  2. Ďakujem krásne za odpoveď, ja som si to myslela. :) Škoda, že ani jedna zo sestier nie je chladná. :D
   Andie

   Vymazat
 5. Skvělý článek i fotky :) máš moc hezkou sbírku, já doma od The balm nic nemám, ale nejvíc mě asi láká Mary-Lou Manizer :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Tak Mary Lou je dobrá volba pro první produkt. :-)

   Vymazat
 6. Túto značku by som rada vyskúšala :)
  Pozývam ťa na giveaway na mojom blogu :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Fuuu, riadne dlhý článok! Mám od nich Mary Lou, Desert a korektor timeBalm a som spokojná. Určite by som rada vyskúšala ich nové paletky očných tieňov Matt a tiež nejaký produkt na pery :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem si říkala, jestli to už není moc dlouhé, na druhou stranu, když recenze tak aby neměla dvě věty.. ;-) Nová paletka Trimony mi přišla včera, je to opět pecka! ;-) zatím nemohu soudit z dlouhodobého hlediska, ale první dojmy super!

   Vymazat
 8. Absolutne skvely obsahovo uplne vycerpavajuci clanok!
  Znacku samozrejme poznam, len /zatial/ nepouzivam. Citala som rozne recenzie na nu, ale bez debaty bol tvoj clanok najlepsi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tvůj čas a pochvalu! Snažím se recenze psát co nejvíc objektivně, jak jen to z mého subjektivního pohledu jde :-)

   Vymazat
 9. Ahoj, naprosto skvělý článek! Já uvažuju už dlouho o Autobalm, jelikož se dvěmi malými dětmi s sebou tahám věcí víc než dost, tak by se mi takový kosmetický prcek do tašky docela hodil :D Vidíš, neuvažuješ o jeho prodeji? :D Jinak ty tekuté rtěnky musím mít! Díky za bezvadnou a užitečnou recenzi. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za pochvalu! Jsem moc ráda, že se článek někomu opravdu hodí ;-) Jinak tě chápu, já mám v kabelce většinou také spíš křupky a několik rezervních plen spíš než makeup :-D
   Přemýšlela jsem nad prodejem, časem možná svoji sbírku proberu, a něco takového udělám.. Já mám jen problém s tím, někomu prodávat "ošmatlanou" kosmetiku... :-D

   Vymazat
 10. Ahoj, naozaj pekny clanok :) pred par dnami som na teba narazila, tak ta citam postupne od zaciatku.. Klobuk dolu, pekne pises :) skoro v kazdom clanku ma na nejaky produkt "namotas" :) rozsiruje sa mi wishlist, coz dakujem.. Vsimla som si, ze si nespomenula tvarenku Hot Mama, celkom ma to prekvapilo.. Pachtim po nej uz dlhsie, ma dobre ohlasy..

  http://beautyshopaholik.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě velmi těší a moc ti děkuji! :-) Hot Mama nezmiňuji, protože ji nemám, mám hodně podobnou od Sleeku (barevně dupe orgasm od Nars, což je i hot mama) časem si ji určitě pořídím, ale za poslední dva tři měsíce jsem si koupila Love Flush, Cheekathon a Zoeva spectrum cheek paletku, takže mám tvářenek teď docela po krk :-D

   Vymazat