pondělí 5. června 2017

The Perfect Palette TAG || o nejlepších a nejhorších paletkách

Dnes to bude tak trochu jiný typ článku, protože jsem si říkala, že neuškodí malá rekapitulace, co se týče paletek očních stínů. Troufnu si tvrdit, že jich mám doma docela dost a to zejména proto, že příliš nevyhledávám mono stíny a mám ráda stíny v paletkách pěkně pohromadě. TAG o nejlepší paletce/paletkách, s trochu zavádějícím názvem, mi tak přišel jako dobrý nápad a snad se vám bude líbit!

estee lauder victoria beckham kolekce

Tento typ tagu je poměrně oblíbený a asi jste se s ním už setkali u mnoha blogerek a viděli i dost videí s tímto tématem. Já jsem si otázky našla na webu Temptalia a nechala je v původním znění kromě otázky poslední o pustém ostrovu. :) Tak nějak od podstaty věci mi totiž přijde nesmyslná a po zodpovězení všech ostatních otázek i zbytečná a také jsem přidala i dvě bonusové. Prošla jsem poctivě paletku po paletce a tady máte odpovědi! (Plus se můžete podívat, v jakém stavu jsou moje oblíbené paletky. :)
 1. Nejlepší balení
 2. Nejvíc variabilní 
 3. Největší pigmentace
 4. Nejlepší na cestování
 5. Lituji, že jsem si koupila
 6. Nejlepší jména odstínů
 7. Nejméně používaná
 8. Nejvíc používaná
 9. Nejvíc miluji
 10. Luxusní kousek pro radost
 11. Nejdražší paletka
 12. Nejlevnější paletka
1. Nejlepší balení

Tuto otázku můžete vnímat dvěma způsoby, nejlepší ve smyslu nejpraktičtější, nebo také jako nejkrásnější a já jsem si zvolila tu druhou variantu, protože praktičnost paletek mi přijde víceméně stejná a byla by to nuda. Nejkrásnější obaly paletek jsou pro mě Bobbi Brown Wine & Chocolate kolekce z minulého roku. Jednoznačný vítěz a hezčí obal prostě nemají žádné jiné paletky a já se jako obvykle těším na Vánoce a limitky Bobbi Brown. Články o mé #BobbiLove najdete tady.

bobbi brown ocni stiny

2. Nejvíc variabilní

Variabilní paletka pro mě znamená, že s ní zvládnu udělat více looků než třeba čtyři a obsahuje tak matné i třpytivé stíny a bezpodmínečně alespoň dva odstíny matné hnědé, světlou vanilkovou na rozmazávání a přes celé víčko, jako podklad. Bez tohoto základu bych totiž nevymyslela nic a nekonala by se ani žádná variabilita. :) Takových paletek mám ve své sbírce většinu a tak bylo extrémně těžké vybrat jen jednu podle zbývajících barevnějších odstínů. Logicky jsem se držela paletek větších s více odstíny a nakonec jsem vybrala Urban Decay Vice XX Reloaded paletku (článek), protože pokud jde o variabilitu, tahle paletka mě vždy donutí zkusit nějakou novou barvu, nebo nové líčení a obsahuje i odstíny, které bych si jinak nevybrala. Vymyslím s ní nejen svá klasická hnědo zlatá, nebo vínovo zlatá líčení, ale i něco divočejšího a rozvernějšího, třeba fialové, nebo zelené (třeba Mildew!) a jako bonus mi i velmi sedí svými texturami a kvalitou celkově.

urban decay ocni stiny vice palette

3. Největší pigmentace

Jednoznačně nejpigmentovanější paletka, kterou v současné době mám doma, je Master Palette by Mario od Anastasia Beverly Hills (tady). Intenzita pigmentace samozřejmě není jediný údaj o stínech a tak bych ji zároveň neoznačila za nejlepší, ale právě pigmentace se jí rozhodně nedá upřít.

4. Nejlepší na cestování

Většina z vás by asi na cestování volila spíš nějakou menší paletku, ale pokud si beru jen jednu, je mi většinou dost jedno, jak je velká a tak bych nejspíš vybrala nějakou, která obsahuje hnědé a vínové odstíny (moje každodenní líčen) a hlavně nějaký krásný třpytivý přes celé víčko. Paletky na cestování střídám, podle toho, jaká je zrovna moje oblíbená a v současné době by tohle místo obsadila paletka Master palette by Mario od Anastasia Beverly Hills, kterou jsem zmínila i v předchozím bodě.

anastasia beverly hills ocni stiny

ABH paletka ocnich stinu master palette by mario

5. Lituji, že jsem si koupila...

Tohle je těžká otázka, protože v drtivé většině případů nelituji žádného nákupu a jsem ráda, že jsem mohla zkusit něco nového, byť mi to nesedí. Abych byla upřímná, největší zklamání pro mě byla asi Naked 2 paletka od Urban Decay. Ne že by byla špatná, jen mi přijde.... obyčejná? Průměrná? Nevím jak to popsat lépe, protože zklamání nejspíš přišlo proto, že byl okolo Naked paletek obrovský hype a já tu svou použila tak třikrát, čtyřikrát a pak jsem ji ještě s igelitem na zrcátku a nepoužitým štětcem prodala...

6. Nejlepší jména odstínů

Záludná otázka, protože já jména u odstínů v paletkách zásadně nečtu, pokud o nich zrovna nepíšu na blog a nechávají mě upřímně zcela chladnou. Možná jsem divná, ale nikdy jsem si neřekla, jééé to je ale parádní jméno, nebo jsem se nezasmála nad vtipným názvem odstínu. Asi jsem v tomhle ohledu suchar, ačkoliv jinak jsem většinou ta, která se směje nejvíc nahlas. (svým vlastním vtipům :D) #TrueStory

7. Nejméně používaná

... by byla asi paletka zmiňovaná nahoře - Naked 2, ale abych to obměnila a vybrala paletku, které se nehodlám v brzké době vzdát, mám ji ráda, jen po ní prostě nesahám tak často, vyberu Bon Bons od Too Faced. Pracuje se mi s ní dobře, má i pěkné odstíny, jen na ni prostě nemyslím tak často a kvůli své studenější škále ji používám poměrně dost málo, byť jsem s ní jinak spokojená. Článek o paletce najdete třeba tady.

too faced chcocolate bon bons paletka

8. Nejvíce používaná 

Je jednoznačně Paletka Meet Matte Trimony od theBalm (článek) a to zejména pro to, že po ní sahám kvůli krásným matným odstínům, které se perfektně rozmazávají a které mi dost často v paletkách chybí. Respektive mi třeba v paletce chybí víc matných hnědých, nebo třeba pěkná vínová a tak sahám nejčastěji po Trimony paletce, se kterou udělám základ a rozmažu přechody a pak po paletce, kde mám chuť na nějaké konkrétní barvy a třpytivé nebo lesklé odstíny.

the balm meet matte trimony paletka

9. Nejvíc miluji

Rozhodně paletku About Last Night od Marca Jacobse (tady a tady). Je to takový můj velký (a nepraktický) zlatý poklad. Stíny jsou na vysoké úrovni kvality, perfektně se rozmazávají, odstínů je na výběr mnoho, drží mi celý den a jsou prostě nádherné. Pokud jste ještě nezažili texturu Marc Jacobs stínů (ale i pudrů a bronzerů!) rozhodně vám to doporučuji, protože zrovna tady je, myslím, vysoká cenovka na místě a nebudete litovat jediné koruny.

Zároveň, kdybych přidávala bod paletka s nejlepší texturou, aneb jakou texturu ze všech stínů, které jsem kdy zkoušela, preferuji nejvíce, byla by to právě Marc jacobs About Last Night. Nejúžasnější textura, hebká, sametová, neopadává, bezvadně se rozmazává a jedním slovem je to prostě láska.

marc jacobs ocni stiny

10. Luxusní kousek pro radost

Paletka, která není ani nijak extra praktická, nemá široký výběr odstínů, ani nijak výrazně nevyčnívá svou kvalitou (je skvělá, ale ne víc, než ostatní), je Estée Lauder Victoria Backham paletka (článek a líčení) se šesti očními stíny. Pro mě je to luxusní sběratelský kousek a jsem ráda, že ho mám ve své sbírce. Také ho podle mě jen tak něco nepřekoná. Textura stínů je příjemná, dobře se mi s nimi pracuje a má rozkošně luxusní balení, které působí velmi draze a nadčasově. Tohle se Estée Lauder a VB opravdu povedlo. A tentokrát ani nedodám, že je škoda, že se jedná o limitku, protože to dodává paletce punc jedinečnosti.

estee lauder victoria beckham ocni stiny

11. Nejdražší paletka

Chvíli jsem musela hledat ceny na internetu, ale pokud jsem na něco nezapomněla, nejdražší paletka v mé sbírce bude patřit Tomu Fordovi a jeho ikonickému  kvatru. Marc Jacobs paletka byla sice o pár set dražší, ale beru v potaz, že tam je stínů dvacet, kdežto v paletkách Tom Ford pouze čtyři. :) Kdybychom chtěli zabíhat do velkých podrobností a rozpočítávat ceny za gram, asi bychom se ještě hodně divili, protože takové limitky Bobbi Brown mají cenu za gram astronomickou. Naštěstí nemusím řešit váhu, protože se mi nejspíš nikdy nepodaří všechny paletky spotřebovat. :) Takže výhercem zůstává za paletku Eye Color Quad Golden Mink Tom Ford. (článek)

tom ford golden mink paletka

ocni stiny Tom Ford Golden Mink

12. Nejlevnější paletka

Nejlevnější paletka by mohla být zároveň nejméně používaná paletka, protože jsem na ni prostě a jednoduše zapomněla. :) Rozhodla jsem se ale jako nejméně používanou zařadit paletku kterou používám, ale prostě málo. Nejlevnější paletka v mé sbírce je tedy Wet n Wild, kterou jsem si dovezla z Ameriky a o které zatím ještě nevím, jestli ji budu používat hodně nebo málo .), nebo jestli ji budu mít ráda, každopádně za cenu pár dolarů rozhodně vyhrála první místo v této kategorii. (Původně jsem chtěla ikonické trio Comfort Zone, ale to bylo bohužel všude vyprodané.)


wet n wild paletka

Protože se jedná o TAG, klidně se zapojte, pokud jste ho ještě nepsali, nebo už je to delší dobu a nastaly u vás nějaké změny. :) Ráda si počtu! Případně mi můžete napsat cokoliv o vašich oblíbených (nebo neoblíbených) paletkách dolů do komentářů. :) A ještě rychlá otázka na závěr, chtěli byste podobný TAG třeba o rtěnkách, případně o něčem jiném? Baví vás TAGy? Hezký zbytek dne! L.

19 komentářů:

 1. Povedený článek, líbí se mi snad všechny paletky! :D A TAG o rtěnkách by se mi líbil ještě víc! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám teď novou paletku od Tarte a úplně ji zbožňuju. Škoda, že se tu nedají sehnat i jiné varianty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tarte jsem ještě nezkoušela :-) třeba se k nám časem dostane..

   Vymazat
 3. Jééééééj, to sú všetky prenádherné kúsky, pokochala som sa aspoň pohľadom.
  Ja paletky na oči veľmi nevyhľadávam, jednoducho zatiaľ ráno nestíham pri dvoch školopovinných deťoch, ale raz .... chystám sa na to, že budem :):
  A veľmi preveľmi by potešil takýto obdobný tag na rúže. To by som bola vážne zvedavá ako by to dopadlo a v ktorých kategóriách by sme sa zhodli :):

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) TAG o rtěnkách nakonec dělat budu, tenhle článek se vám zjevně líbí, tak budu pokračovat :-) Btw já si na stíny musím udělat čas vždycky, aspoň na nějaké krémové v tužce, nebo jeden nějaký přes celé víčko, je to hotové raz dva :-)

   Vymazat
 4. Boží!!! Fakt neuvěřitelně povedený článek! Úplně s chutí jsem ho četla až do posledního slova:-) O Marcu Jacobsovi už jsme si toho napsaly stohy:-) Doufám, že ta nová ABH ti bude vyhovovat přinejmenším stejně jako Mario.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, jsem ráda, že se líbí :-* No jo Marc Jacobs... :-) Škoda že je to u nás pro většinu lidí nedostupná značka, určitě dost lidí, včetně mě, nerado objednává z ciziny. A na tu MR se těším jako malé dítě 🙏🏼

   Vymazat
 5. Super nápad na článok a krásne fotky! :) Paletky milujem, takže som si rada počítala :)

  Candy | C a n d y G r a n t

  OdpovědětVymazat
 6. Ohledně Naked2 mám podobné pocity :( a pořád pokukuju o Trimony paletce :). Skvělý článek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a jsem ráda, že to s tou Nakedkou nevnímám jenom já ;-)

   Vymazat
  2. Ale Naked Smoky mám naopak moc ráda :)

   Vymazat
 7. Krásne vecičky a krásne fotky :). Bohužiaľ, na Naked dvojku mám podobný názor, síce ju neplánujem posunúť ďalej, ale zas také terno to nie je... Okrem toho, že dosť práši, využívam v nej asi tak 3 odtiene...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to už je nás s Naked víc, kdo nepochopil ten hype... :-) bohužel, nějak už pak nemám chuť kupovat a zkoušet další. :-) prostě obyčejná paletka.

   Vymazat
 8. Kromě Naked 2 ty tvé paletky nemám vůbec vyzkoušené a bohužel jsem se neradila s tebou co si pořídit v USA. Mezi mé oblíbené patří peach paletka, tarte matná a tartelette, after dark a ysl. Takže úplně jiné :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsme nakupovaly opravdu odlišně. :-) na Tarte jsem koukala taky, ale nějak mě nezaujalo nic natolik, abych si to pořídila. Peach paletka je taky moc fajn! :-)

   Vymazat