pondělí 11. prosince 2017

Lip Plumpers || Lesky na zvětšení rtů

Dnes tu pro vás mám jeden článek na vaše přání. Větší a plnější rty bez injekcí? Určitě to jde. Alespoň trochu a máme k tomu různé možnosti. Zkušenost mám jak s opravdovými injekcemi, tak právě i s lesky, o kterých dnes bude řeč. Vyzkoušela jsem jich, myslím, už docela dost, takže mám srovnání. Některé fungují, některé méně a některé vůbec. A který si případně pořídit, se dozvíte v dnešním článku.


Tak si tak říkám, jestli to už není nějaká úchylka. :) Nevím proč, ale plnější a tím pádem i v mých očích hezčí rty, mě neskutečně lákají. I proto jsem si nechala horní ret zvětšit a všichni v mém okolí, i vy tady, jste to hodnotili velmi kladně. Ke všemu je potřeba přistupovat s rozumem a hlavně s mírou. Na dalším doplňování jsem zatím nebyla a svoji potřebu naplňuji lesky na zvětšení objemu rtů. Četla jsem už mnoho různých názorů na jejich funkčnost a nepopírám, že někomu mohou fungovat lépe a někomu hůř.

Hodně to třeba záleží na tom, s jak moc plnými rty začínáte. Já mám horní ret užší než ten dolní a to celkem výrazně. Za to moje kamarádka má rty plné velmi a to od přírody. Můžete si tipnout, komu ty lesky, co fungují, fungují lépe. Samozřejmě že kamarádce. :) Z čehož usuzuji, že čím větší plochu rtů máte do začátku, tím větší plocha se může zvětšit. Nebo napuchnout, jak to láskyplně nazval můj manžel. Paradoxně se tedy lepší výsledky dostaví na větších rtech. Pozoruji to i u sebe. Spodní ret se mi zvětšuje mnohem víc, než ten horní.


Glamglow Plumprageous Matte Lip Treatment by měla být matná péče o rty, která je zároveň zvětší. Dostala jsem ho na vyzkoušení od kamarádky Lucky, které neseděl. Už tohle pro mě byl varovný signál. :) Začnu balením, které je dost zvláštní. Víčko musíte pootočit a nahoře se vám vysune aplikátor, který vytáhnete. Nic pro blondýny... Doteď nejsem schopná ho bez přemýšlení otevřít na první pokus, ha ha. Samotný aplikátor je plastové očko, které hodně podivně nabírá i distribuuje produkt na rty. Celkově mi to přijde překombinované a rozhodně ne user friendly.

Péče je opravdu matná, což je příjemná změna oproti klasickým leskům, ale tím veškerá pozitiva končí, protože péče sice jemně pálí, ale efekt zvětšení je minimální a ani mi nepřijde, že by tenhle lip plumper nějak extra pečoval o rty. Naopak mám pocit, že je lehce vysušuje. Na druhou stranu mi aspoň přijde povedená jeho sladká mentolová chuť i vůně.


Yves Saint Laurent Plump-up lesk v univerzálním odstínu 200 je na tom podobně. Popravdě se mi nelíbí ani balení, ani samotný lesk. Balení by prostě mohlo být hranaté a nemuselo by mít zaoblené hrany a rohy. Ve skutečnosti to na mě působí lacině. Což je maličkost, kdybych neměla ještě jeden a mnohem větší problém. Lesk má velmi nepříjemnou chemickou vůni a co hůř, ještě víc nepříjemnou chemickou chuť. Což u lesků na rty, které se vám prostě v nějaké míře do pusy dostanou, upřímně nesnáším a za skoro tisícovku bych si představovala něco mnohem lepšího.

Aplikátor je lepší než u Glamglow, klasická pacička do špičky, která dobře nabírá i se s ní dobře aplikuje. Lesk pálí na rtech o něco méně než Glamglow a má podobné velmi mírné účinky. Pokud se nebudete pozorovat z pěti centimetrů, žádnou změnu neuvidíte. Neřekla bych, že vůbec nefunguje, ale výsledek je opravdu jemný.Sephora Outrageous Plump Effect v odstínu 01 Universal Volume je nejlevnějším leskem na zvětšení objemu rtů v dnešním článku. Líbí se mi balení i aplikátor, který mi ze všech pěti sedí nejvíc. Je to taková malá chlupatá lžička, se kterou nanesu dostatek lesku na celé rty. Vůně je sladká a příjemná. Lesk je opravdu lesklý a uvažuji o koupi i nějakého dalšího odstínu.

Účinky jsou o malinko znatelnější, než u předchozích dvou. Pálení je zhruba stejné, ale spíš chladivé. Předchozí dva jemně pálí, nechladí. U tohoto lesku Sephora je to tak půl na půl. O péči opět nemůže být řeč. Nevšimla jsem si, že bych měla rty hydratované, za to jsou po použití lesku plnější a pokud máte na rtech jemné linky, nejspíš se trochu vyplní. Vzhledem k ceně lesku, která je menší než poloviční, než ostatní produkty z tohoto článku, je to podle mě dobrý startovní kousek, pokud nějaké lip plumpery chcete vyzkoušet. Účinky bych ale stále řadila spíš k mírným.Dior Addict Lip Maximizer bude asi nejkontroverznějším leskem. Má hezké balení, příjemnou vůni, klasický aplikátor a po stránce provedení nemám nic, co bych mu mohla vytknout. Míra pálení je zanedbatelná, nepodráždí mi rty téměř vůbec a řadím ho do své skupinky luxusních produktů, které doporučuji pouze s tím, že rádi utrácíte a nějaký ten luxusní kousek si dopřejete s chutí.

I Dior lesk patří spíš k těm s mírnějšími účinky. Výsledek je sice vidět, ale udělá vám spíš hladší a plnější rty, než vyloženě zvětšení. Velkým benefitem je pro mě hlavně péče, kterou rtům poskytuje. Nečekejte hutný výživný balzám, ale rty nechává i po setření v ošetřeném stavu. Mimo to také Dior slibuje, že po měsíci používání se rty o malinko zvětší i trvale. Popravdě, tím si moc jistá nejsem a vlastně ani nevím, jak se taková věc dá reálně změřit a ověřit. :) Nevím, jestli taková tvrzení má i nějaký další lesk, ale moc bych trvalému zvětšení nevěřila. Lepší službu uděláte rtům s kvalitním balzámem, jemným peelingem a když chcete něco extra, trocha toho jemného prokrvení neuškodí. :)Too Faced Lip Injection Extreme byl můj první lip plumper a díky němu jsem si musela koupit i další. Má ostřejší sladkou vůni a aplikátor je klasický.  Na rtech je opravdu lesklý a rozhodně o něm víte. Už mnohokrát jsem slyšela, že pálí tak moc, že se to ani nedá snést a spousta lidí ho kvůli tomu přestala používat a nedoporučuje ho. Myslím, že je to hodně o citlivosti rtů a celkově o prahu bolesti, protože mě Lip Injection sice pálí dost, ale není to nic hrozného a ani bych pálení nezařadila do kolonky nepříjemné.

Zvětšení rtů je viditelné a všimli si ho lidé v mém okolí. Jako typická ženská jsem šla za manželem a ptala se, jestli si všimne něčeho, co je jinak. Odpovědí mi bylo: Seš nějaká oteklá ne? :D Pro mě tedy jednoznačně důkaz, že tenhle lesk funguje. Jak už jsem psala v úvodu, lépe mi funguje na spodním rtu, který mám výrazně větší a je potřeba se připravit i na to, že okolo rtů můžete mít drobné začervenání, jak lesk opravdu prokrvuje, Opět nic dramatického a za chvilinku zmizí.


Too Faced Lip Injection Glossy v odstínu Angel Kisses je světlounký mléčně růžový odstín a je svými účinky velmi podobný Lip Injection Extreme. Vůně je příjemná sladká a ne tak ostrá jako u Extreme verze. Pálení je dost podobné, ale asi je přece jen o něco menší, protože mi přijde že i účinek není tak velký, jako právě u Lip Injection Extreme. I tak je ale viditelný rozdíl a to nejen pro vás, ale i pro vaše okolí.

Oblíbila jsem si i to, že je zabarvený a budu potřebovat další odstín. Také se může stát, že okolí rtů bude ihned po aplikaci lehce červené. Začervenání je prostě reakce pleti na lesk - prokrvení a tím pádem i zvětšení. Já většinou lesk používám až po nanesení makeupu, takže o něm vlastně ani nevím.Na závěr bych chtěla všechny lesky malinkou shrnout. Kdybych je měla seřadit podle účinků, vyhrál by Lip Injection Extreme, hned za ním, v těsném závěsu Lip Injection Glossy a na třetím místě by byl zbytek - Dior, Sephora, Glamglow a YSL. Co se pálení/brnění týče seřadila bych je od nejvíc pálivého Lip Injection Extreme, Lip Injection Glossy, Glamglow, Sephora Outrageous (ale ten nepálí, jen spíš velmi dlouho chladí), a na posledním místě spolu YSL Plump-it a Dior Lip Maximizer.

Pálení beru s rezervou, protože žádný z lesků nepálí tolik, že bych ho musela setřít, nebo ho přestala používat. Ani bych neřekla, že je to nepříjemné. Každý ale máme rty jinak citlivé. Pokud víte, že vám tento typ produktů vadí, rozhodně vynechte oba od Too Faced.

Z uživatelského hlediska, když chci trochu lesku, trochu té péče a jako bonus nepatrné vyplnění rtů, vyhrál by Dior a hned za ním lesky Too Faced. Sephora lesk není špatný, ale cítím jeho chladivý efekt na rtech i po víc než hodině, což už není příjemné spíš kvůli tomu, když se chci najíst, nebo napít, musím ho ze rtů sundat. Ostatní lesky přestanu cítit po pár minutách, maximálně tak po deseti. 


Myslím, že jsem vám sdělila vše, co jsem měla na srdci a jsem zvědavá na vaše zkušenosti s lesky na zvětšení objemu rtů. Jaký vás nejvíc pálil a snesete je všechny, nebo jste nějaký ani nevydrželi nosit? Případně máte zkušenost ještě s nějakými lesky značek, které já vyzkoušené nemám a myslíte, že bych měla? Šťavnatým rtům zdar! :) L.

14 komentářů:

 1. Já jsem plumper od TF zkoušela jen jednou a k dalšímu použití se nemůžu odhodlat. Cíťa nejsem, ale pálil mě tak, až se mi hrnuly slzy do očí a měla jsem strach, že mám tak prudkou alergickou reakci, že mi upadne pusa. Rty jsem měla strašně oteklé a vypadala jsem jak po útoku sršňů - na instagramovou fotku to fakt nebylo ... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D chápu, nicméně jsi asi citlivější na nějakou tu složku, zrovna ten TF je nejvíc agresivní :) já jsem taky lehce oteklá, ale spíš tak, že mi to pravdu zvětší rty a pod makeupem a rtěnkou to pak není vidět :)

   Vymazat
 2. ještě by mě prosím zajímalo, jestli se plumpery musí použít takto samotné a nebo na ně jde třeba po setření nebo vsáknutí aplikovat matné rtěnky. Ty po delší době scvrkávají rty a použitím plumperu by to tím pádem nebylo na znatelné nebo nepříjemné. Díky za odpověď

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si dám lesk během líčení, nechám ho tak dvacet minut a pak setřu zbytek a použiju klasicky rtěnku, lesk, tekutou rtěnku - co zrovna chci nosit. Občas ho nosím i samostatně prostě jako lesk :)

   Vymazat
 3. Too Faced jsem si nedávno pořídila, ale velkou změnu tam moc nevidím. Mně pálí docela dost, ale cca po 10-15 minutách to odezní. S jinými plumpery zkušenost nemám, ale po TF Extreme mám rty spíš jen zarudlé a trochu opuchlejší. Někde jsem četla recenzi a v té bylo uvedeno, že co se složení tohoto produktu týče, onen plumping efekt v něm dělá chilli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já u TF docela rozdíl vidím, ne takový, aby se mi to povedlo zachytit třeba na fotku, ale já tam. Ono bude hodně záležet, jak je kdo citlivý na ty látky, které ti rty podráždí a prokrví.. :) jinak o těch chilli papričkách jsem to četla taky někde... Měly to myslím i jiné značky.. Manžel vtipně poznamenal, že si mám pusu rovnou natírat habanero pastou :D a vyjde mě to levněji :D

   Vymazat
 4. Já jsem před 11 lety poprvé na střední vyzkoušela plumper od značky Keenwell a ten pálil dost a rty jsem po něm měla červené a napuchlé, byla tam dost cítit skořice. Nebyl špatný, ale jestli ho ještě vyrábějí to nevím 😃

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ten vůbec neznám, ale skořicový pálí měl myslím i Elf, kdysi jsem ho měla :)

   Vymazat
 5. Mam to tak nejak zafixovane v tej mojej hlavke, ze vsetky taketo vecicky su na perach neprijemne a ako bonus k tomu este aj nefunguju :D. Je to asi tym, ze som ziadny este neskusala :)... co je zasa dane tym, ze to CHVAAAALABOHU nepotrebujem :)... aspon nieco :D

  OdpovědětVymazat
 6. Nemám, nepoznám, nepotrebujem :).
  V každom prípade vyzerajú tie kúsky minimálne po vizážovej stránke veľmi pekne.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj holky, LIP PLUMPERS jsem používala velmi často ale nebavilo mě to neustále opakovat. Kamarádka mi v Praze doporučila v pernamentní zvětšení rtů a teď mám alespoň na několik měsíců klid. Závidím holkám, které mají krásně plné rty.

  OdpovědětVymazat