pondělí 8. dubna 2019

Paletka Dior Bckstage 003 Amber Neutrals || Recenze & Líčení

Hezké pondělí a také příjemný start nového týdne! :) Před pár dny jsem se vás na svém Instagramu ptala, kterou paletku zrecenzovat jako první a většina z vás hlasovala pro Dior Backstage Amber Neutrals. A Vaše přání je mi rozkazem, takže se dnes na tuto krásnou paletku společně podíváme. :)

dior backstage Amber Neutrals

Kromě dnešní recenze jsem vám s paletkou ukazovala i mini tutoriál a najdete ho na mém Instagramu uložený v highlights Mini tutoriály. To jen kdybyste se chtěli podívat na paletku v akci. :)


Řadu *Dior Backstage prodává exkluzivně Sephora, koupíte ji tady a nejnovějším přírůstkem je právě paletka číslo 003. V paletce nejdete osm stínů, matné a saténové/lesklé. Kromě stínů je v paletce vlevo nahoře také báze pod stíny a názvy stínů jsou napsané zespodu paletky.

Paletka je sice plastová, ale koresponduje s celým designem řady Backstage, (průhledné obaly, aby bylo dobře vidět, co se ve které paletce a lahvičkách skrývá), takže jediné, co mi v ní chybí, je zrcátko. Se zrcátky v paletkách se totiž běžně líčím a kdyby v paletce zrcátko bylo, byla bych o trochu radši. Nicméně, na kvalitě obsahu to samozřejmě nic nemění.

recenze paletky Dior Backstage

Začnu s primerem/ bází pod oční stíny. Ta není příliš zabarvená a na očích se téměř neukazuje. Spíš jen sjednotí povrch a velmi nepatrně i víčko, ale jako korektor vám rozhodně neposlouží. Báze je jemná, ale není mastná a po zapracování na víčku je spíš sametová a jen minimálně lepí. Přesto pomáhá stínům s výraznější pigmentací a zároveň se na ní stíny bez problému rozmazávají, což bývá problém u hodně lepivých bází. Rozhodně také pomůže s vydrží a stíny se mi s tímto primerem neslévají a drží intenzivní v podstatě celý den.

Pro někoho může být primer v paletce zbytečný, ale já to vítám, protože bázi pod oční stíny používám při každém líčení a mám ho takhle vždy po ruce a nemusím ho nikde hledat. Vždy, když je v paletce nějaký krémový produkt vedle pudrových, během používání se lehce zašpiní. Ale protože stíny zas až tolik v paletce nepráší, nevidím v tom žádný problém. Paletka není refillová, takže jakmile primer spotřebujete, a určitě to bude dřív, než spotřebujete stíny, primer vám dojde a nelze ho doplnit. Na prvních pár týdnů až měsíců vám ale vystačí. 

Dior backstage amber neutrals paletka

A teď už k samotným stínům. :) V paletce jsou čtyři matné stíny, středně hnědý Ombré Sculpting Powder, vínovo červený Matte Red, teplý středně hnědý s červeným podtónem Matte Brick a studená / neutrální tmavě hnědá Matte Smoky Brown.  Ani jeden z nich bych neoznačila za ultra matný. Jsou matné, ale ne suše matné. Mají velmi jemnou konzistenci, skoro nepráší, ale nemají krémovou texturu. Díky tomu se s nimi velmi dobře pracuje, protože téměř vůbec neopadávají pod oči a zároveň jsou velmi dobře pigmentované. Bez báze pod oční stíny je potřeba trochu je navrstvit, ale primer je přímo v paletce, takže není co řešit.

Lesklé stíny jsou v paletce také čtyři a ani jeden z nich neobsahuje třpytky. Všechny čtyři jsou jen lesklé, ne metalické. Nejvíc lesklý je odstín Bronze Highlighter, teplá střední zlatá. Odstín Shimmer Orange má lesku nejméně a označila bych ho spíš za saténový, meruňkový. Odstín Shimmer Red Copper je lesklý měděný s kapkou červené a Shimmer Sienna je krásná teplá střední hnědá s nepatrným leskem. Jejich  textura je hladká a krémovější a na oči se tak nanášejí velice jednoduše a dělají uhlazený finish, který na víčku hladce přilne.

Dior backstage amber neutrals paletka

Dior backstage amber neutrals stíny

Matné i třpytivé stíny se bez jakýchkoliv problémů nanáší štětci, ani není potřeba nanášet ty lesklé prstem. Perfektně se rozmazávají a jak už jsem psala, neopadávají při aplikaci pod oči. Párkrát se mi stalo, že jsem matné stíny musela trošku vrstvit a pečlivěji rozmazávat, v případě, kdy jsem stíny zkoušela bez báze. Popravdě to nebylo nic, co by stálo za řeč, ale přijde mi, že stínům primer vyloženě svědčí.

Celkový dojem z paletky je vynikající. Skladba odstínů je perfektně zvolená a doplnila dvě víc univerzální a neutrální paletky, které už nějakou dobu v kolekci jsou. Paletka je celkově tmavší, takže pokud jste hodně světlé, bude vám nejspíš chybět světlý stín přes celé víčko, možná i highlight do vnitřního koutku. Já přes celé víčko používám odstín Orange a vlastně mi ani nevadí, že v něm je trocha lesku. Stejně tak ho občas používám i do ohybu oka, jako hodně světlý přechodový s tím.

líčení s paletkkou Dior Backstage Amber Neutrals

líčení s paletkkou Dior Backstage Amber Neutrals

líčení s paletkkou Dior Backstage Amber Neutrals

Paletku rozhodně mohu doporučit. Pokud je kvalita stínů stejná i u dvou předchozích paletek, 001 a 002, tak určitě stojí za omrknutí i ty, pokud vám Amber Neutrals nevyhovuje hodně teplými barvami. Já bych ovšem neměnila. :)) V podstatě se mi splnilo přání, protože když jsem při uvedení značky Backstage viděla paletku rtěnek, říkala jsem si, že by bylo skvělé, mít ještě takovou paletku i se stíny. :)

Dejte mi vědět, jak se vám paletka líbí, co celkově říkáte na značku Backstage a jestli nějaké produkty máte doma a jak vám vyhovují. :) Já se jako obvykle budu těšit na vaše komentáře a zkušenosti a popřeji vám krásný zbytek dne!


*PR vzorky - produkty zaslané k nezávazné recenzi - O mně

9 komentářů:

 1. Je nádherná a barvičky jsou pro mě takové podzimní, ale líčení s ní je moc hezké :-)

  MOJE VEČERNÍ PÉČE O PLEŤ

  OdpovědětVymazat
 2. Já ještě bohužel od Dioru nic nemám, ale paletka se mi velmi líbí 😍.

  OdpovědětVymazat
 3. krásná paletka, chystám si pořídit jejich makeup :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten mám taky moc ráda a napsanou recenzi :)) brzy na ni dojde řada :)

   Vymazat
 4. Paletka je, aspoň pre mňa, absolútne nádherná, dokonalá a úplne využiteľná. Skôr na obdobie jeseň - zima, ale v pohode aj teraz na jar.
  Za mňa krása, ktorú si vime u seba predstaviť. Určite ju pôjdem omrknúť.
  Ďakujem za krásny tip na nádherné líčenie !

  OdpovědětVymazat