pondělí 20. května 2019

Dior Summer Look 2019 || novinky & recenze

Pěkný den vám přeji!  A samozřejmě také začátek nového týdne, který si můžete zpříjemnit novým článkem. Dnes to totiž bude opravdu krásné, protože si ukážeme novou letní limitovanou kolekci Dior Wild Earth. Zkoušela jsem teď nové mini paletky očních stínů, bronzery, laky na nehty i gely na obočí a v tomto článku se dozvíte, jak jsem spokojená. :)


Přiznám se, že jsem nikdy oční stíny Dior nezkoušela. Já vím, já vím, skoro je to k neuvěření. :) Vždy jsem tíhla spíš k větším paletkám. Co si budeme povídat, dřív tahle tria a quatra, a celkově menší paletky, byly kvalitou trochu někde jinde... Teď jsem ovšem změnila názor, protože letní paletky Dior z kolekce Wild Earth jsou překrásné.

Paletky jsou dvě (koupíte tady), tmavší a bronzově hnědá *Terra a teplejší oranžovější *Sienna. V obou paletkách najdete pět stínů a všechny jsou saténově lesklé. Většina žen z mého okolí při líčení nepoužívá sedm různých matných hnědých jako já, ale většinou jeden, nebo dva stíny přes celé víčko a přesně takové, s leskem, jsou v těchto paletkách. Od světlých, až po výraznější a tmavší.

Stíny jsou velmi jemné a na dotek i pohled hladké. Nejsou v nich žádné větší třpytky, které by mohly při používání a nošení opadávat. Některé stíny mají výraznější lesk, ale není to výrazný metalický finiš. Díky hladké a jemné konzistenci, a samozřejmě dobré pigmentaci, se výborně nanáší na víčko a krásně a rovnoměrně k němu přilnou.


Tento typ stínů se mi nejlépe nanáší syntetickými plochými štětci. Získám tak co největší pigmentaci, ale pokud si do ruky vezmete ne tak husté a spíš chlupatější štětce, budete mít na očích krásný wash of color, víčka zahalená do jemného lesku s barevným nádechem.

Všechny stíny z obou paletek mají stejnou kvalitu, dobře se rozmazávají, nedělají fleky, nepráší a neopadávají. Bez báze mi sice drží a neslévají se, ale během dne trochu ztrácí intenzitu. Protože snad v každém článku píšu, že stejně vždy používám bázi pod oční stíny, není to v mém případě ani trochu problém. Bez báze se ale stíny večer tolik nelesknou a celkově už nejsou tak výrazné.

Mini paletky jsem si nikdy nekupovala a nikdy po nich netoužila hlavně proto, že jsem měla pocit, že mi prostě nebude stačit výběr barev. Samozřejmě jsem udělala pár výjimek v podobě stínů Tom Ford a Bobbi Brown, ale tyhle Dior paletky všem dosavadním vytřely zrak. :) Jsem z nich doslova unesená a nosím teď posledních pár týdnů skoro jen tyhle dvě krásky. Osobní favorit je samozřejmě paletka Sienna, ty teplé, oranžovo zlaté nádechy pro mě prostě pořád mají svoje kouzlo a v ničem jiném se necítím tak dobře. :) Pokud ovšem k líčení potřebujete matné stíny, budete muset sáhnout ještě jinam.


Že jsou Dior bronzery skvělé už jsem vám tady na blogu psala, minulý rok jsem si koupila Mineral Nude Bronzing Powder a byla jsem z něj nadšená. Ovšem design nových letních bronzerů z kolekce Wild Earth moje nadšení ještě předčil. Strašně moc se mi líbí jejich reliéf, který je mimochodem i na stínech, a samozřejmě se mi líbí i samotné bronzery. Textura je opět tak akorát měkká, aby neprášily a zároveň si zachovaly svoji pigmentaci. Já jsem dostala odstín 01 a 02.

S každým rokem mi přijde, že čím jsem starší, tím víc se mi líbí teplejší a teplejší podtóny u bronzerů. Pomalu upouštím od studených konturovacích kousků, protože mám pocit, že na mně vypadají čím dál tím méně přirozeně. Druhá varianta je, že prostě s věkem zároveň i žloutnu, ha ha. :) Každopádně správný podtón u bronzeru je základ a podle podtónu, který má vaše pleť, nejspíš i vybíráte podtón bronzeru. Mně se na mé pleti nejvíc líbí ty odstíny s větší hloubkou a klidně do červena.To přesně splňuje Mineral Nude Bronze *02 Warm Terra. Je to hodně teplý a na naše poměry středně tmavý bronzer, s lehkým načervenalým podtónem. Bude mi sedět naprosto dokonale, až se trochu opálím, ale nosím ho i teď, i když jsem dost světlá. V létě to bude doslova perfect match. :) Odstín bronzeru *01 Soft Terra jde na mé pleti do sice světlé, ale lehce oranžové barvy. S trochou opálení to bude lepší, ale 02 mi díky svému odstínu sedí víc i teď, byť je tmavší a celkově ho hodnotím jako překrásný a tak trochu unikátní odstín.Co jsem tak koukala, v téhle kolekci by měly být i rozjasňovače, ty jsem ale ještě nikde neviděla, nicméně si to pohlídám, ha ha. :) Kromě rozjasňovačů má ale Dior ještě několik novinek, třeba tužku na oči *In & Out Eyeliner, která já oboustranná, na jedné straně klasická černá a na druhé modrá, blue/black, ale je i varianta bronze/brown. Tužky jsou pěkně krémové a dobře pigmentované. Jsou klasické dřevěné, ale na oku s nimi nemusím moc tlačit, což je super a navíc jsou voděodolné.S letní limitkou také přibyly nové odstíny tekutých stainů/rtěnek Dior Lip Tattoo a nové odstíny laků na nehty, vše v duchu celé kolekce. Zemité tóny i pop of color v podobě tyrkysově modré, jako je tužka na oči. Co se *laků na nehty týče, bezvadně mi drží. Několikrát jsem vám to i ukazovala na svém Instagramu, bez problému mi dají pět dní. Samozřejmě s top coatem a podkladovým lakem.

No a ty barvy? Přesně můj šálek kávy! :) Hlavně tedy oranžový odstín Orange Sienna a hnědý odstín Wild Earth. (modrý je Blue Drop) Navíc, laku stačí dvě slabé vrstvy pro plné krytí, takže za mě super a mohu doporučit, pokud hledáte nějaký nový odstín laku a Dior vás láká. :)Další novou zkušeností jsou pro mě Lip Tattoo. Jde o lehounké tekuté rtěnky, které zaschnou a drží. Dobře a přesně se aplikují a po zaschnutí vytvoří na rtech barevný stain, který přežije i pití a svačinu. Jako všechny produkty tohoto typu mají i tyhle Lip Tattoo tendence usazovat se na suchých místech na rtech, takže je potřeba mít rty v dobré kondici. Hydratované a opeelingované. :) Já jsem zkoušela dva nové odstíny, *Natural Brown a *Natural Sienna, ale už jsem si stihla objednat ještě nějaké další, protože mě tyhle Lip Tattoo zaujaly.Co zaujalo vás, mi můžete napsat do komentářů pod článkem a jsem zvědavá, na vaše dojmy z téhle krásné a divoké letní kolekce Dior. :) Já se jako vždy budu těšit na vše zprávy a komentáře a zatím vám popřeji krásný den!


*PR vzorky - produkty zaslané k nezávazné recenzi - O mně

8 komentářů: