středa 9. března 2016

Kryolan DermaColor, první dojmy a swatche - 1.část

Dnes jsem si pro vás připravila první dojmy z kosmetiky Kryolan, kterou jsem si koupila během manického nakupovacího záchvatu v únoru. O této značce slýchám na YouTube už delší dobu, k nákupu jsem se odhodlala po té, co Wayne Goss označil DermaColor camouflage creme za nejlepší korektor roku 2015. Vzhledem k tomu, že se stále snažím najít TEN perfektní korektor, neváhala jsem.


Kryolan působí na trhu již více než 70 let a jedná se o německou značku profesionální kosmetiky, která je primárně určena pro televizi, film a divadlo. Měla by vypadat výborně na kameře a velmi dlouho vydržet. Většina produktů vyniká svou pigmentací, běžně mají korektory a makeup něco okolo 10-20% pigmentu, Kryolan má až 40% pigmentu. To má své výhody i nevýhody. Perfektní krytí a na druhou stranu složitější nanášení a rozmazávání do ztracena. Velikou výhodou a zároveň i nevýhodou je pak škála odstínů makeupu a korektorů. Ze začátku je v tom množství složité se zorientovat, ale pokud se vám to povede, určitě najdete perfektní shodu.

Dlouhá výdrž a vysoká pigmentace, dva hlavní důvody proč jsem se těšila až Kryolan vyzkouším. Vybrala jsem ze začátku jednu z paletek, abych se trochu zorientovala ve výběru odstínu a pár dalších věcí, abych mohla zhodnotit značku jako takovou a ne jen její jeden produkt. Tak pojďme na to :)


Jako první tedy DermaColor camouflage creme (nebo cream, viděla jsem na eshopech obě varianty), jak už jsem psala, jedná se o velmi pigmentovaný, tuhý korektor. Je potřeba vědět, že většina produktů Kryolan je na mastném základu, to znamená, že hlavní složkou je nějaká forma oleje. Neřekla bych, že je nutně jen na suchou pleť, i pleť mastná ho může používat a velmi dobře na ní drží. Kvůli vysoké pigmentaci a hutnosti je ovšem nutné pleť po použití velmi dobře a důkladně odlíčit, protože by určitě mohl ucpávat póry. Odstínů je velmi mnoho a bude to chtít trochu cviku a spoustu swatchů :), s tím bych vám mohla pomoct i já.-řada začínající písmenem D je určena především pro žlutý podtón (ten mám já)

-řada začínající písmeny D W je pak určena pro růžový podtón
-další varianty kombinují podtóny a obsahují odstíny neutrální a odstíny pro barevnou korekci

Já jsem si vybrala verzi Fair, která obsahuje jak odstíny se žlutým a růžovým podtónem, tak i odstíny neutrální. Minimálně já tak soudím podle toho, jak vypadají na mé pleti. Paletka přijde v plastové pevné krabičce, nic převratného a v plastovém vnitřku pak máte šestnáct korektorů po cca 0,75 g. Může se to zdát málo, ale produktu je potřeba opravdu malé množství a paletka je primárně určena na vybrání správného odstínu.
Korektory jsou opravdu dobře pigmentované a ačkoliv jsem už mnohokrát slyšela, že se s nimi má hůř pracovat, mně to tak nepřijde. Rozmazávaly se mi velice dobře a úplně do ztracena a přes to si uchovaly velmi slušné krytí. Korektoru stačilo opravdu málo, možná i proto se mi s ním dobře pracovalo a ačkoliv se o něm říká, že má tužší konzistenci, mně to tak nepřišlo. Konzistence je měkká a krémová, teplem na pleti pěkně taje a vpíjí se do pleti. Nabrala jsem prstem, naťupkala tam, kam bylo potřeba a rozmazala štětcem. Pleť jsem před aplikací hodně hydratovala mastným krémem a myslím, že i díky tomu byla aplikace tak snadná. Korektor mi vydržel v bezvadném stavu cca šest hodin bez báze! A to se zatím žádnému jinému (Nars, Mac, Catrice, The balm, Missha) nepovedlo. Ne že by nedržely vůbec, ale rozhodně po půlce dne nevypadaly na pleti tak pěkně jako DC. Ale co je největší hit, korektor se po zapudrování neslévá do vrásek pod okem. První a zatím jediný korektor, který zůstal na svém místě. Přepudrovala jsem ho až cca po 10 minutách a nemusela jsem ho znovu rozmazávat. Definitivně MUST HAVE. Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že jestli mi bude korektor způsobovat problémy s pletí, zjistím až po nějakém čase.


Můj odstín je v tuto (zimní) chvíli D62, jak je vidět i na fotce níže a i odstín DF1, D3 1/5, DIV a D3 mi šly rozmazat do ztracena. (Odstíny jsem míchala, i když bych asi ani nemusela.) Odstíny D0 a D406 jsem pak použila na projasnění oblasti pod očima. Řada s růžovým podtónem na mně ve skutečnosti vypadala opravdu hodně růžově, stejně jako Catrice Liquid camouflage cream (třetí swatch zleva). Oxidaci jsem u Kryolanu DC nezaznamenala téměř žádnou. Všechny produkty si můžete prohlédnout na oficiální stránce.
Já jsem paletku koupila v českém eshopu za 599,-

To je pro dnešek vše a brzy se můžete těšit na druhou část, kde vám řeknu víc o fixačním spreji, krémech, bázi pod makeup a sypkém pudru. 

Mějte se krásně! L.

7 komentářů:

 1. Tuhle značku vůbec neznám, ale docela mě zaujala. Jsem zvědavá na recenzi dalších produktů :)
  Lovely imperfections | Naturalium giveaway

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to úplně mainstreamová značka, ale na zahraničních blozích ji vídám celkem často, chtěla jsem ji zkusit a říkala jsem si, že by to mohlo zajímat i někoho jiného.. Hlavně kvůli těm odstínům, které je celkem složité vybrat. :)

   Vymazat
 2. značku znám a pár korektorů i vlastním a jsem z nich nadšená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě taky zatím.. Dokonce nepozoruji, že by se mi nějak zhoršila pleť. A toho jsem se fakt bála...

   Vymazat
 3. Nuž, stratila som sa v preklade :). Doteraz som o niečom takomto ani len nepočula. Ja som si zvykla, veľmi pohodlne, dať stretnutie s MUA na akcii vo Fann, tam mi vyskúšala to najlepšie čo sa mi hodilo z danej značky. Takto som si našla to čo som potrebovala a chcela.
  Nie som zvyknutá na takéto skúšanie doma, najmä finančne sa mi to neoplatilo. A to nehovorím o čase.
  I keď musím uznať, že je to zaujímavé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já zase naopak velmi ráda zkouším nové produkty i neznámé značky :) taky proto jsem rozhodla, že bych se o to chtěla s někým podělit, abych si to nezkoušela jenom sama doma pro sebe, ale třeba ukázala pro mě zajímavé produkty i někomu jinému a na základě recenze se pak ostatní mohli rozhodnout, jestli jim to za to vyzkoušení stojí :)

   Vymazat
  2. Nuž, ja som spokojná, že niekto ako ty alebo iné blogerky, ktoré sledujem, skúšajú nové veci. Aspoň nemusím ja :))) a pokiaľ je recenzia negatívna, aspoň sa vyhnem sklamaniu.
   Takto som objavila značky, o ktorých som doposiaľ netušila :).

   Vymazat