středa 2. března 2016

Tři oblíbené micelárky

O micelárkách byly napsané již doslova romány. Myslím, že patří k oblíbeným odličovacím a čistícím přípravkům mnoha z nás.  Dnes bych vám tedy chtěla ukázat moje tři oblíbené micelární vody, které používám již dlouhou dobu. Každá z nich má svá pro a proti a každou z nich mám ráda z jiného důvodu.Na pomyslném třetím místě je růžová Bioderma Sensibio H2O. Měla by být určena pro citlivou pleť. No, k tomu bych měla několik výhrad. Jako jediná ze všech micelárek od Biodermy mě totiž na pleti a hlavně okolo očí pálí. Samozřejmě to není nic závratného, jinak bych ji nepoužívala. Nicméně jsem byla tímto faktem nemile překvapena. Najít produkt, který mě okolo očí nepálí, je skoro zázrak. Na rozdíl od zelené Biodermy, která mě nepálí vůbec, za to mě pekelně vysušuje. Na druhou stranu musím říct, že skvěle odličuje a čistí pleť a po použití mám pocit lehké a svěží pleti, která nepne a zdá se být opravdu důkladně vyčištěná. Kvůli tomu ji mám ráda a vracím se k ní. Počet spotřebovaných balení už ani nespočítám, dříve jsem nepoužívala nic jiného a vzhledem k tomu, jak rychle ubývá, mi velké balení vydrží zhruba měsíc a půl, při používání ráno a večer a občas i během dne.


Mou druhou nejoblíbenější micelárkou je konopná micelární voda od CutisHelp. Značku jsem objevila náhodou v lékárně a chtěla ji zkusit. Výsledky jsem naprosto nadšená! Ačkoliv je určena přímo na pleť s akné, vůbec nevysušuje, odlíčit se s ní dá také slušně a nepálí! Jediné co bych jí vytkla je její zvláštní vůně a nemám s ní pocit tak dobře vyčištěné pleti jako třeba s Biodermou. Na rozdíl od ní, se ovšem nemusím bát přejet si s Cutisem i okolí očí. Tuto micelární vodu opravdu doporučuji těm z vás, které bojujete s akné a zároveň nemáte mastnou pleť. Zhruba po měsíci používání jsem zaznamenala zlepšení stavu pleti, nezávisle na ostatních používaných produktech. Není to sice nic výrazného, na druhou stranu je to pouze micelární voda ;-). Právě používám zhruba páté balení a to mi vydrží zhruba měsíc při pravidelném používání.

Moje současně nejoblíbenější a nejnovější micelární voda je Uriage. Konkrétně její modrá varianta, která je určena primárně na normální až suchou pleť. Značku Uriage mám velmi ráda a ráda se k jejím produktům vracím. Jako jedna z opravdu mála micelárek mě na pleti téměř nepálí. Můžu ji použít i na oční okolí a odličuje velmi dobře. Po odlíčení mám pocit dokonale čisté pleti. Velmi rychle se stala mojí stálicí a mám již druhé balení. Na rozdíl od Biodermy mi přijde, že ji nespotřebovávám tak rychle, balení mi vydrží cca měsíc.

Co se micelárek týče, držím se raději lékárny. Vyzkoušela jsem jich mnoho a ty z drogérie mi prostě nevyhovují, buď pálí, nebo z tamponku po nanesení micelárky cítím plíseň... :D Stalo se vám to taky? Mám samozřejmě i další oblíbené micelární vody, konkrétně třeba od Avene, nebo La Roche-Posay, ale výše zmíněné tři jsou moje oblíbené.

Bioderma Sensibio H2O 500ml - Dr. Max 499,- (často bývají akce 1+1 nebo slevy)
CutisHelp AKNÉ konopná micelární voda 200ml - Dr. Max 164,-
Uriage L'eau démaquillant micelární voda 250ml - Dr. Max 369,- (často bývají akce)

Mějte se pěkně! L.

2 komentáře:

  1. Nejak nie som schopná určiť, ktorá micelárka ja tá moja naj. Väčšinou vždy tá aktuálna :).
    Najčastejšie používam presne túto Biodermu. O Tvojej dvojke som nikdy nepočula, zato o Uriage áno, a to konkrétne u Ilovemakeup. Po jej recenzii som si dopriala. Spokojnosť veľká, i keď na Slovensku táto kozmetika nie je veľmi dostupná, a to nehovorím o tých cenách :(.
    Ja som bola spokojná aj s Mixou, tá mi vážne sadla. Vo všeobecnsoti je v našej rodine táto značka dosť používaná, najmä sprcháč a telový krém s 10 % ovsu - na suchú pokožku je neskutočná !

    OdpovědětVymazat
  2. Mně bohužel Mixa nesedla vůbec.. Ale CutisHelp je můj velký favorit, nevysušuje a přitom pomáhá s akné :)

    OdpovědětVymazat