pondělí 4. července 2016

KOREKTORY / porovnání a recenze

Dnes jsem si pro vás připravila srovnání celkem velkého množství korektorů. Těch dražších, i těch z drogerie za rozumné ceny. Mám pro vás připravené porovnání všech kousků včetně jejich vlastností a ukázkou jejich krycích schopností a odstínů. Pokud tedy stále hledáte ten ideální pro vás, třeba vám dnešní článek pomůže s výběrem. 


Pokud jste mladší, nebo máte z pekla štěstí, a nevíte co to je slévání korektoru do vrásek, s radostí následující řádky až k fotce můžete přeskočit a já vám gratuluji a tiše závidím. Dlouhou dobu jsem se honila za korektorem, který se nebude slévat do vrásek. A slovy "klasika": na to už jsem stará... :D Nebo ještě lépe řečeno, hledání takového korektoru už jsem vzdala, protože se do jisté míry slévají prostě všechny. Hrubě ještě poznamenám, že dobře míněné tipy na "zaručeně se neslévající korektor" už s díky odmítám. Za á proto, že už jsem ho s velkou pravděpodobností zkoušela a sléval se mi, a za bé taky proto, že i když jsem ho ještě třeba nezkoušela, slévat se mi prostě bude. :)

Konkrétně se bavíme o slévání ve vráskách, které mám pod očima. Místo honění se za neexistujícím korektorem, jsem se naučila používat ty, co mám tak, aby jejich neposlušné chování bylo co nejmenší, nebo aspoň co nejméně vidět. ;)

Osvědčilo se mi používat co nejmenší množství jak korektoru, tak pudru. Čím méně vrstev pod okem mám, tím menší množství produktu se mi ve vráskách může nahromadit. Pokud potřebujete zakrýt hodně tmavé kruhy pod očima, pořiďte si hodně pigmentovaný, ale tekutý/lehký. Krémové korektory se mi, co se slévaní týče, osvědčily nejméně ze všech. Rozhodně je ale lepší jedna vrstva hutnějšího a dobře pigmentovaného korektoru, než pět vrstev extra lehkého texturou. S "bakingem" se také musí velmi opatrně. Zjistila jsem, že do jisté míry funguje. Jen na to potřebujete velmi kvalitní a stoprocentně funkční sypký transparentní pudr. Na konci dne mám ale ve vráskách jemně usazený jakýkoliv korektor, který jsem kdy zkoušela. Na konci dne je myšleno tak, že ráno se nalíčím, přes den něco OPRAVDU dělám, večer přijdu domů a podívám se zblízka do zrcadla. Ono sedět osm hodin v klimatizované místnosti může s makeupem taky pomoci, pokud ale lítáte celý den po městě, je to pro makeup celkově trochu jiná zkouška. ;-) Pokud jste se tedy už začali řadit do kategorie "jsem divná, protože tenhle korektor se nikomu kromě mě neslévá", tak věřte, že divné nejste. (Nebo jsme divné spolu. :))


zleva: Esté Lauder Double Wear 2W, Collection Lasting Perfection 3, Catrice Liquid Camouflage 010


horní zleva: Estée Lauder Double Wear 2W, Collection Lasting Perfection 3 Warm Medium
dolní zleva: MAC Prolongwear NC20, NC15, Catrice Liquid Camouflage 010 Porcellain

Na swatchích s popisky (dole) jsem překrývala černé tekuté linky a korektory jsou naneseny v celkem silné vrstvě, na mém velmi světlém předloktí. Nelekejte se tedy odstínů. :) Ve velké vrstvě a málo rozetřený, může korektor vypadat až strašidelně tmavě a také může oxidovat, takhle si ho ale na obličej nikdo z nás určitě nenanáší. Na fotkách nahoře můžete vidět, jak mi odstíny sedí barevně. A teď už rovnou k věci. :)

1) Dražší korektory

Dobrý korektor se samozřejmě dá najít i v drogerii. Při srovnání jsem si ale všimla jedné zásadní věci. Škála odstínů je u dražších značek velmi dobrá. Všechny odstíny jsou navíc promyšlenější, a tudíž na pleti vypadají lépe. Nemyslím teď to, že je nějaký korektor moc tmavý/světlý, myslím tím drobné nuance v podtónech, které určí to, jestli na vás korektor vypadá perfektně, nebo ne.


M.A.C.Prolongwear Concealer, 550,-


Konzistence je středně tekutá a korektor je velmi dobře pigmentovaný. Zasychá a opravdu dobře drží, slévání je minimální, se zapudrováním není téměř vidět a to ani na konci dne po celodenním nošení. Bez kvalitního fixačního pudru ho ale ve vráskách mít budete. Vysušování jsem si nevšimla, pokud vysušuje, dělá to pouze minimálně. Přijde mi dobrý jak pod oči, tak na pleť. Před nanesením druhé vrstvy je dobré nechat korektor lehce zaschnout. Mohu ho doporučit jak na pupínky, tak také jako bázi pod oční stíny, nebo pod oči.

Estée Lauder Double Wear Stay-in-place Concealer, 780,-

Velmi dobře krycí korektor, který se trochu hůře rozmazává do ztracena, za to ale pěkně a dlouho drží na místě. Rozhodně ho hodnotím jako jeden z těch lepších a dlouho držících. Slévání je minimální, chce to ale korektor dobře rozmazat. Poměrně rychle na pleti zasychá a lehce vysušuje. Šupinky suché kůže na pupínku, nebo sušších místech mírně zvýrazní, ale odpouštím mu to, právě kvůli velmi dobré výdrží a krytí.

Clinique anti-blemish Solution Clearing Concealer, cca 430,-


Korektor s opravdu vysokým krytím. Konzistence je lehčí krémová a velmi rychle zasychá. Musí se s ním proto pracovat docela rychle. Jakmile zaschne, už ho jen velmi těžko rozmažete. Proto je také naprosto ideální na pupínky. Na pupíncích, které mají často sklony vytvářet suchá místa, se chová poměrně dobře a vysušuje jen velmi mírně. Občas se mi stane, že se na některých nedokonalostech mírně sráží. Doporučit ho na zakrytí pupínků určitě mohu.

Clarins Instant Concealer, 730,-

Ačkoliv je tento korektor určen nejspíš převážně na oční okolí, pro mě je to kandidát v podstatě na cokoliv. Krytí je velmi vysoké a dá se vrstvit. Korektor je vyloženě hydratační, tudíž vůbec nevysušuje. Výdrž je také perfektní a hodnotím velmi kladně odstín mého konkrétního kousku. Rozhodně doporučuji a pro mě jednoznačný vítěz. Jak se bude tento korektor chovat na mastné pleti, bohužel posoudit nemohu.


2) Levnější korektory

Vzhledem k tomu, že ne každý si může dovolit koupit drahý korektor, nechci na ty levnější vyloženě házet špínu. Pravdou ale zůstává, že korektory z drogerie jsou slabší. Neříkám nutně špatné, nebo nepoužitelné, je ale třeba počítat s tím, že stejně jako já svůj nej korektor v drogerii možná nenajdete. Také jsem si všimla, že levné korektory mají celkem často tendence oxidovat a tmavnout.


Collection Lasting Perfection Concealer, 179,- (makeupshop.cz)

Korektor s velkou krycí schopností a dlouhou výdrží. Výdrží bych ho mohla přirovnat ke Clinique Anti-blemish Solution. Drží rozhodně celý den. Večer vidím na pleti s korektorem mírný cakey efekt. Lehce zvýrazňuje suchá místa. Pod oči bych ho asi nedoporučila, protože se mi více slévá. To může být také jeho hustší krémovou konzistencí.

Catrice Liquid Camouflage High Coverage Concealer, 119,-


První čeho si všimnete, je jeho výrazná květinová parfemace. Ta je sice velmi příjemná, nicméně je otázkou, zda je to ideální. Korektor , který si dáváme okolo očí, by možná měl být bez parfemace a obávám se, že někoho by mohl dráždit. Mě kupodivu nedráždí. Korektor je opravdu bezvadně krycí, na drogérii až unikátně. Přesto není extra hutný, spíš lehce krémový. Odstín, který mám já je bohužel (pro mě) hodně dorůžova. Každopádně je tento korektor vynikající nejen výdrží, ale také velmi mírným sléváním. Pod očima mě nevysušuje, ale na pupíncích suchá místa lehce vytáhne a také na nich nedrží tak dobře, jako jiné kousky. Pod oči tedy ano, na pupínky ne.

Dermacol Matt Control Corrector, 99,-


Tento korektor v tyčince má být přímo na pupínky a za mě je to bohužel jedno velké ne. Krytí je jen velmi slabé a větší začervenání s ním určitě nezakryjete. Po kůži navíc klouže a přidáváním další vrstvy si tu předchozí stíráte. Dost pomůže ho opatrně naťupkávat štětcem. Já to beru jako práci navíc, když mám korektor v tyčince. Výdrž je spíš slabší a z pupínků během dne korektor pomalu ale jistě mizí a navíc je vysušuje. Doporučit určitě nemůžu.

e.l.f. HD Lifting Concealer, 119,-

Krytí se zdá být docela dobré, ale ve chvíli kdy ho začnete rozmazávat do ztracena, pigment rychle mizí a zůstává jen krytí velmi lehké. Občas má tendenci, po delší době nošení, vypadat lehce cakey, prostě je vidět zvláštní nános, a to hlavně pod očima. Pod očima také lehce vysušuje, na pupíncích vysušuje docela dost. Nosím ho jako rezervní v kabelce a na nouzové úpravy bohatě stačí. Pokud nepotřebujete extra krytí a nemáte vrásky pod očima, nic s ním asi nezkazíte. Pokud vrásky máte a pleť máte spíš suchou, zvolila bych určitě něco jiného.


3) Krémové korektory

Časem jsem došla k jednoduchému závěru. Nevím, nakolik je správný, ale já se ho držím. Krémové kalíškové korektory používám nejčastěji lokálně na pupínky. Vzhledem ke své konzistenci jsou vysoce krycí a místo pod očima by mohly zbytečně tahat. Navíc se také většinou dost slévají. Bývají také nejvíce hydratační, a proto se hodí na pupínek, protože ho zbytečně nevysušují. Nejsou to obecně platná pravidla, třeba Time Balm je rozhodně opakem, který s radostí používám pod oči, ale jinak se s krémovými korektory držím od vrásek dál.


Catrice Camouflage Cream, cca 100,-


Známá hvězda našich drogerií. Jak si ho někdo může dávat pod oči, to opravdu nechápu. :) Korektor je hezky krycí a řekla bych, že výdrž je perfektní. Myšleno na pleti, nikoli pod očima. Lehce vysušuje kůži okolo pupínků a občas mi zdůrazní suchá místa i jinde na pleti, kde nemám pupínky. Konzistence je tužší krémová a pod očima byste se s ním určitě tahali. Teplo mu samozřejmě pomáhá, ale i tak mi pod očima nesedí. Dost se slévá a nepomůže tomu ani dobrý fixační pudr. Ve vráskách ho mám v podstatě ihned po zapudrování. Dobrý korektor na pleť, pod oči určitě ne.

Missha The Style Perfect Concealer, 127,-


Další velmi pěkně krycí korektor. Konzistence je hodně krémová, skoro až mastná. Po pleti klouže a bohužel i zalézá do vrásek. Zapudrování pomůže, ale stále to není stoprocentní. Na pleti se ale chová moc pěkně, dobře drží a nevysušuje a to ani pupínky. Určitě stojí za povšimnutí pro pleť normální až suchou. Pleti mastné by podle mě asi moc sedět nemusel.

the Balm Time Balm, 359,-

Můj osobní krémový favorit. Krytí je vynikající, stejně tak jeho hydratační schopnosti. Slévání je minimální, téměř není vidět. Korektor rozhodně nevysušuje ani nezdůrazňuje suchá místa. Je v první řadě míněn na oblast pod očima, ale já ho s radostí používám kdekoliv, kde je ho třeba. Výdrž je velmi dobrá a to jak na pleti, tak právě pod očima. Korektor je velmi jemný a krémový, dost na to, aby netahal kůži okolo očí, ale zase ne tolik, aby z pleti někam ujížděl. Rozhodně mohu doporučit téměř všem typům pleti, asi kromě hodně mastné.


Nejlepší krytí
MAC ProLongwear, Clarins Instant Concealer, Catrice Liquid Camouflage a the Balm Time Balm

Poměrně lehký a zároveň dobře krycí
MAC ProLongwear, Clarins Instant Concealer, Estée Lauder Double-wear

Nejlepší výdrž
MAC ProLongwear a Estée Lauder Double Wear

Nejvíce hydratační a krémový 
Clarins Instant Concealer a the Balm Time Balm

Nejméně se slévá pod očima
MAC Prolongwear, Clarins Instant Concealer

Moji favorité jsou určitě MAC Prolongwear, Clarins Instant Concealer a the Balm Time Balm. Tyhle tři určitě stojí za každou korunu, anebo aspoň omrknutí. :) Z korektorů z drogerie vyhrává určitě Catrice a její obě verze. Tekutá pod oči, krémová na pupínky. Mimo jiné jsem také měla NARS Radiant Creamy Concealer a ten byl bezva, sléval se mírně, pěkně držel, nijak extra nevysušoval, jen ta cena je opravdu astronomická. Také se přiznám, že mi velmi připomíná Catrice tekutý korektor, který obecně asi není špatný a stojí zlomek ceny. Teď také testuji Maybelline Fit Me a to naopak zatím vypadá velmi slibně. Recenze bude časem, až si udělám názor. :)

Snad vám dnešní větší srovnání korektorů z mého subjektivního pohledu přišlo užitečné a já jsem opravdu zvědavá, jaký je ten váš top korektor. :) Krásný den a těším se zase příště! L.

28 komentářů:

 1. Opět perfektní inspirativní článek :o) Moji favorité pod oči jsou z těch dražších NARS, z drogérkových Catrice. Hodně mě zaujal ten od Clarins, který jsem ještě nezkoušela, oční okolí mám extrémně suché, takže jakákoliv hydratace je pro mě bonusem :o) Až dopotřebuji NARS, tak určitě ten od Clarins vyzkouším. Na pupínky používám nejradši korektor od Bobbi v tyčince nebo od Eucerinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! :-) No mně ten Nars nijak převratný nepřišel, hlavně vypadal pod očima těžce.. :-) bobbi musím už konečně zkusit taky!

   Vymazat
  2. On krásně kryje a projasní, a když jsem dala hutný oční krém, tak ok. Jenže teď jak ho tam mám už zbytek, tak mi přijde ještě sušší. Takže to vypadá, že Clarins zkusím hodně brzy :o) Krytí a hydratace mi přijde jako boží kombo :o))

   Vymazat
  3. To mně také! Je fakt bezvadný. :-) S tím narsem to bude ono, já už si to přesně nepamatuji, ale pokud jsem ho zkoušela v zimě, kdy mám oční okolí dost vysušené, nemusel mi sednout, nebo si naopak nesedl s krémem pod ním. :-) bohužel jsem to tenkrát tolik nesledovala, teď už si kvůli blogu dělám poznámky do diáře :-D

   Vymazat
  4. :o))) Je možné, že to tak je, protože pokud pořádně "nepromastím" a dám jen lehčí či spíš "normální" oční krém, tak je problém, musí to být hutňák :o) Jenže teď jak jsem na konci, tak ani ten hutňák nestačí a není to úplně ono, což mě mrzí, protože jsem myslela, že jsem konečně narazila na ten nej :o)

   Vymazat
 2. Se sléváním to mám stejně. Nakonec se každý korektor usadí ve vráskách. Stejně jako ty používám malinko korektoru a zaměřuju se opravdu jen na kruhy pod očima a nedávám ho zbytečně kolem.

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsme velmi spokojená s korektorem od Dermacol, který ty nedoporučuješ.. Jde vidět, že každý produkt na každého působí jinak :) Delší dobu přemýšlím o pořízení korektoru od značky MAC :)

  Nela Agáta z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, bude hodně záležet na typu pleti a třeba taky jaký krém nebo bázi pod něj člověk dává. Mně se jakoby srazí okolo pupínku, takže u mě nic moc :-)

   Vymazat
 4. Taky se mi clanek moc libi, jelikoz mam s vraskami pod ocima a se slevanim take problem. A jaky pouzivas pudr na zapudrovani ocniho okoli? anebo uz o tom byl nebo bude clanek? Diky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda a děkuji! Pod oči zásadně transparentní sypký pudr - není tak těžký, nepřidává velkou vrstvu a většinou mi opravdu se sléváním pomůže. Používám už dlouho Glazel transparentní sypký pudr. :-) je bezvadný!

   Vymazat
 5. Skvělý článek! Já mám problém jen u některých makeupů, že mi na něm ten korektor pořádně "nesedí" a šoupe se sem tam a pak se slévá a tak, že vypadám o 30 let starší.. :D už jsem vychytala, který makeupy to dělají a u nich si dávám pozor a často je dávám přes korektor než obráceně, protože se mi osvědčilo, že tak se mi neukazují vrásky a relativně to drží. Naučila jsem se pod oči také používat beautyblender na pudr, takže tam "uplácám" ten korektor tak, že fakt drží celý den.. :)

  Ale poslední dobou pod oči korektor téměř nepoužívám, jen vážně když mám extrémní kruhy nebo potřebuju rozjasnit a na to používám YSL korektor, u kterého ale žádné slévání neexistuje a dělá parádní službu a proto je můj oblíbený. Ačkoliv to není úplně krycí korektor, pod oči je to nejlepší parťák, protože rozjasňuje a je velmi přirozený a já na něj nedám dopustit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pod tvůj komentář bych se mohla podepsat! BB na pudr je taky bezva věc. Akorát člověk musí dát pozor aby to nepřehnal a nezačalo to vypadat cakey.

   Taky nedávám korektor pod oči příliš často. Díky bohu mě kruhy moc netrápí a YSL touche eclat? To je láska a i ten mi tedy drží a v podstatě se neslévá - ale není to korektor, to je třeba podotknout. Podle mě to dokáže, protože je ultra lehký. A ten efekt co dělá! ❤️

   Vymazat
  2. Než jsem si ho koupila, říkala jsem si, jak hrozná ta cena je, za takovou tyčku, ale fakt musím říct, že je to jeden z nejlepších produktů, co jsem kdy vyzkoušela. Občas ho dávám i pod obočí nebo do koutku oka, když nemám stíny ale jen řasenku ale chci oči rozjasnit... :) Jojo, není to vyloženě korektor, ale nevím jak jinak mu říkat, protože třeba kruhy pod očima skryje a rozjasní naprosto perfektně. :)

   Vymazat
 6. Pěkný článek :) tak já se sléváním zatím problémy nemám a doufám, že se jim ještě nějakou dobu vyvaruji. Nicméně z těchto korektorů jsem zkoušela jenom oba od Catrice a zařadila bych je asi k nejlepším, které jsem zkoušela, i když vyhovoval mi i Match Perfection pd Rimmelu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a tiše závidím. :-) Catrice korektory jsou z drogerie asi jedny z nejlepších. Teď jsem si ale také oblíbila Fit me od Maybelline :-)

   Vymazat
 7. Skvělý článek!! Zaujal mne the Balm Time Balm, po tom se podívám :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Skvele, ako inak od Teba, už ani iné neočakávam.
  Ja používam od Max Factor korektor pod oči a tiež tubičku na pupáčiky, pretože mi zatiaľ nič iné lepšie nesadlo.
  Ale keď som unavená a nevyspatá, ani korektor pod očami mi tie kruhy nezakryje, bohužiaľ.
  Určite pokukám niečo čo si napísala a vyskúšam z HE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, děkuji :-) Jsem ráda, že si udržuji svůj standard. Ačkoliv mám teď v plánu spoustu změn a chtěla bych blog povznést ještě o level výš. Snad se ti srovnání bude hodit a vybereš dobře! :-)

   Vymazat
 9. Luci, vynikající článek!!! Ostatně jako vždy...to už jsem asi milióntá, co Ti to tu píše😂😂😂 Na wishistu mám Clarins, moc se na něj těším. V podstatě jsem nečetla žádnou negativní recenzi...jinak mně se do vrásek neslévá naštěstí téměř nic, to už za sebou musím mít např. celonoční pařbu, kde neustále tančím, skáču a leju do sebe jednoho panáka za druhým. A taková politováníhodná událost se u mě stane jednou za dva, maximálně tři roky😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuji! Potěší to pokaždé úplně stejně a dvojnásob když vím, že je to myšlené vážně. ;-) Clarins určitě zkus, nevěřím, že by někomu neseděl. (Možná hodně mastné pleti.)

   Koukám, že bychom si asi rozeměly. Říkal tady někdo párty? :D Akorát ta poznámka nakonec byla o tom jak často chodíš na párty, nebo jak často se ti slévá korektor? :D Já to mám korektor pořád a párty jednou za rok. :) Před nějakou dobou jsem začala preferovat možnost se důkladně vyspat, popřípadě si v klidu uklidit. :D S tím sléváním to nechápu ale. Mně se prostě slévá úplně všechno. Nejméně asi teď právě ten YSL, ale to není tak úplně korektor, takže se vlastně ani nedá hodnotit.. :)

   Vymazat
 10. Úžasný článek. Mě v poslední době překvapil korektor od Avonu Ideal Flawless: http://slecnajahodova.blogspot.cz/2016/06/matujici-korektor-ideal-flawless-od.html

  OdpovědětVymazat
 11. Komentáře o tom, že se raději vyspíš nebo uklidíš, mě fakt pobavily :-D Mám to stejně, ale já se můžu vymlouvat na věk. Ty ale zase na dítě :-D
  Článek super, přečetla jsem ho i přesto, že korektor nepoužívám žádný. Nikdy v životě jsem neměla kruhy pod očima. Když se nevyspím, tak mám oči spíš malý, ale kruhy žádný. Na pupínky používám nějaký tuhý korektor a ani si teď nevzpomenu od které značky, koupila jsem ho narychlo ve Státech, když se mi udělal pupínek a já si s sebou na to nic nevzala. Jinak jeden korektor teda mám, je to nějaký CC od Sephory (Cream + Concealer), který mi koupil manžel a používám ho jen zřídkakdy, spíš kvůli tomu "cream" než kvůli "concealer" a slévá se tedy také. Tak spíš abych ho vypotřebovala... (aby to manželovi nebylo líto)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě těší o to víc, že čteš i něco, co se tě vlastně netýká! :) Tohle dělám jen u svých opravdu oblíbených blogerek, takže se cítím velmi polichocena. Mimo jiné jsem ráda, že jsem tě pobavila, ale je to tak. :) Když vím že budu mít volný víkend, už dávno neplánuji divokou dívčí párty, ale mnu si ruce, co všechno stihnu v klidu uklidit a že nebudu muset vstávat v 6:30, ale přispím si do půl osmé :D

   Kruhy také moc nemívám, ale já si makeup pod oči právě kvůli slévání nedávám, žádný makeup mi na místě nedrží, takže vybírám právě korektory. :) Navíc jsem kdysi někde četla, že pod oči makeup nepatří. Už nevím proč, ale je to takové to zažité pravidlo, které dělám automaticky. :)

   Vymazat
 12. Na Clarins uz jsem slyšela mnoho chvály, myslím, že do něj brzo pujdu :) momentalne používám tekutý catrice, ne že by byl špatný, ale není to ono.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Clarins jsem také viděla chválit velké množství lidí, tak snad bude sedět i tobě :-)

   Vymazat