sobota 9. července 2016

Vichy makeupy / recenze a porovnání

Makeupy z lékárny jsem vždy považovala za mezistupeň mezi drogérií a parfumerií. Časem jsem získala pocit, že je to možná ještě trochu jinak. Že makeupy z lékárny by neměly být pouze mezistupeň, ale že by pleti měly vyhovovat více a také ji "léčit", nebo aspoň nezatěžovat tak, jako "obyčejné" makeupy. Dnes se tedy podíváme na mnou avizovaný článek o makeupech značky Vichy, včetně jednoho BB krému.Možná je to naivní představa, ale já si opravdu myslím, že makeupy z lékárny by měly být pro pleť lepší a možná i kvalitnější než makeupy běžně dostupné v drogeriích a parfumeriích. Rozhodně chci věřit tomu, že jsou pro pleť zdravější a méně obtěžující, protože se to přece prodává v LÉKÁRNĚ. :))

Ze všech lékárenských značek mi makeupově nejvíce sedí právě Vichy, a tak jsem za posledních pár let vyzkoušela celkem slušné množství, a některé si velmi oblíbila. Všechny jsem kupovala v lékárně Dr. Max , tudíž beru ceny právě odtud.

Všechny makeupy které mám, jsou v tubách o 30 ml, kromě BB krému, který má 40 ml. Otvory kterými makeup vytéká jsou hodně malé, což je určitě dobře jak kvůli bakteriím, tak také kvůli tomu, že některé makeupy jsou hodně tekuté. I tak se mi občas nějaká ta menší nehoda přihodí. :D Vzhled hodnotit nebudu. Prostě obyčejná "lékárenská" balení.

Na fotkách u jednotlivých makeupů jsou vždy na první fotce ve větší vrstvě a následně pak rozumné množství z devadesáti procent rozetřené do ztracena, aby ještě bylo poznat, kde makeup je a jak vypadá rozetřený.


VICHY Dermablend 3D korrection, 549,-

odstín 15 Opal

Nejnovější přírůstek značky Vichy, který se má vyznačovat 3D korekcí. Jinými slovy má umět dobře zamaskovat plastickou strukturu pleti. Měla jsem být varována několika recenzemi, které hlásaly, že má makeup "hezky růžový" podtón. Je opravdu růžový a já si ho proto na celý obličej nemohu v žádném případě dát. Když tedy pominu můj špatný odhad a impulsivní nákup, makeup rozhodně stojí za pozornost! Konzistence je poměrně hutná a pěnová.

Krytí je vyšší střední a dá se vrstvit do krytí úplně plného. Na tváři po zaschnutí vypadá sametově matně. Pokud si ho dáte moc, efekt masky se zaručeně dostaví. Pupínky opravdu skvěle zakryje a zmírní jejich plasticitu. Samozřejmě nepočítejte s tím, že když vám naroste "druhá brada" :D, jak se u nás říká, ze z ničeho nic zmizí. Pro tuto jeho schopnost a také pro jeho krytí, ho používám jako korektor pod makeup. Efekt vyhlazení se sice lehce vytratí, ale stále je výsledek velmi dobrý. Nadprůměrný řekla bych. Výdrž samotného makeupu je dobrá, s bází drží slušně celý den. Jen k večeru už začíná vypadat mírně cakey.

Co se negativ týče, makeup lehce oxiduje a hlavně hodně vysušuje suchá místa. Kůže okolo pupínků bývá vždy suchá a loupe se, proto je tato vlastnost celkem nepříjemná. Pokud máte růžový podtón pleti, nebo možná i neutrální, máte spíš pleť mastnější a chcete velké krytí, tohle určitě omrkněte.


VICHY Normaderm Teint matující make-up, 490,-
odstín 15 Opal

Nejvíce matný makeup ze všech ostatních. Také velmi dobře krycí, řekla bych středně, a dá se vrstvit. Chce to ho dobře rozmazat. Pupínky zamaskuje slušně a velmi mírně vysušuje. Určitě méně, než Dermablend 3D. Makeup je dost tekutý a tak si při jeho používání musím dávat pozor. Okolo očí mi není příjemný a musím se jim proto vyhnout. Pleť mi jinak nijak nedráždí.

Výdrž tohoto makeupu je dobrá. S bází není problém celodenní, ačkoliv mi občas z některých míst lehce rychleji mizí než z jiných. Oxiduje minimálně a efekt na pleti poměrně přirozený. Pleť jako z photoshopu mi sice nedělá, ale celkově ho považuji za dobrý makeup. Pleť ovšem nemám příliš mastnou a tak nevím, jak by se choval na ní. Odstín mi přijde neutrální, možná mírně do žluta. Mně sedí na pleti moc hezky, ačkoliv teď už je na mě moc světlý.


VICHY Teint Ideál krémový make-up, 479,-
odstín 15 Opal

Pro můj typ pleti nejspíš nejvhodnější kandidát, protože je krémový a hydratační. Krytí je i přesto velké. Řekla bych vyšší střední. Vrstvit se dá, ale opět musíte očekávat mírný efekt masky, pokud nebudete dobře rozmazávat. To je prostě problém všech hodně krycích makeupů. Při důkladném rozetření dělá ze všech  Vichy makeupů nejpřirozenější finish

Na pleti mi drží pěkně a řekla bych, že je i celkem hydratační. Rozhodně mi nevysušuje pleťnezdůrazňuje suchá místa. Lehce zalézá do vrásek, ale tomu se dá zabránit včasným zapudrováním. V očích mě nedráždí a na pleti mi neoxiduje. Určitě ho mohu doporučit pro pleť normální až suchou, která potřebuje (nebo chce :)) vyšší krytí. Odstín je opět neutrálnější a celkem mi sedne.VICHY Dermablend Fluidní korekční make-up, 525,-
odstín 15 Opal

Velmi krycí makeup, o kterém se nebojím říct, že krytí je vyšší střední a dá se navrstvit do krytí plného. Daň za to bude mírně nepřirozený finish na pleti. Záleží na každém, jestli dává přednost plnému krytí nedokonalostí, nebo přirozenějšímu efektu. Finish je matný.

Makeup drží naprosto bezvadně, jen přímo po aplikaci, než dostatečně zaschne, mírně zalézá do vrásek. Zapudrování tomu určitě pomůže. Makeup téměř neoxiduje, ale lehce zdůrazňuje suchá místa. To ale u všech makeupů na mastnou pleť nelze brát přímo jako vadu, pokud mám sama pleť suchou. Navíc, u většiny makeupů, které trpí tímto nešvarem, tomu do jisté míry lze zabránit použitím kvalitního hydratačního krému, nebo třeba hydratační báze. Odstín řadím opět na tu neutrálnější stranu, možná maličko víc do žluta. Celkově mi přijde, že všechny Vichy odstíny (kromě toho nového), jsou vytvářeny dost neutrálně, protože i když se mi zdá, že je podtón spíš dorůžova, na mé pleti nevypadá nijak zle. Což pravý růžový podtón určitě vypadá a takový makeup je pro mě nepoužitelný.

VICHY IDEALIA BB krém, 499,-
odstín Light 


Posledním kouskem v mé sbírce je BB krém, který jako jediný nemohu doporučit. Také jako jediný má mít rozjasňující efekt a mimo lehkého lesku obsahuje také třpytky. To samo o sobě by mi vlastně ani nevadilo (viz pudr od Bobbi), ale co mi vadí už více, je alergická reakce kterou na něj mám. V případě že se mi dostane blízko očí, vyloženě mě pálí a slzím. To i v případě, že se snažím aplikovat ho v dostatečné vzdálenosti, první okolo očí nanáším korektor, a až poté jiným štětcem okolo něj tohle BB. 

Dalším bodem je potom jeho barva. Ta se zprvu tváří pěkně světle a rozumně, nicméně BB krém po důkladném rozetření zoxiduje a získá "přirozenou" zářivě oranžovou barvu. Mám sice tu světlejší variantu ze dvou možných, ale i tak pro mě je v podstatě nepoužitelná. Maximálně v létě, až se hodně opálím. Krytí lehké, pocit na pleti příjemný a BB krém je slušně hydratační. Výsledný efekt se mi i docela líbí, zdravá rozzářená pleť (do té doby, než se ze mě stane pomeranč :D). Bohužel v tomto případě zápory převažují klady a já si ho určitě znovu nekoupím. Na první pohled se BB zdá s podtónem dorůžova, ale po oxidaci pleť působí zašedle, špinavě a oranžově. Myslím, že částečně to lze vidět i na fotce dole. Včetně toho, že mi při rozmazávání prsty dělá fleky, štětcem je to lepší, ale vyhrává houbička.Vichy makeupy obecně (bez BB krému) mohu doporučit. Velké klady jsou výborná krycí schopnost a velmi dobrá výdrž. Nevýhody mohou být vysušování a díky míře pigmentu i efekt masky. Tomu se ale dá předejít, jak už jsem psala, důkladným rozetřením makeupu do ztracena. Nikdy jsem si nevšimla, že by se mi ucpávaly póry, nebo jinak zhoršila pleť. Ve srovnání s makeupy z drogerie Vichy jednoznačně vede, což se mírně odráží i na ceně. V porovnání s High End makeupy, ty i nadále preferuji. Minimálně mé all time favourite. 

Pokud vám jde hlavně o krytí, rozhodně budete spokojené. V zanedbatelném rozsahu se některé slévají do vrásek, žádný to ale nedělá nijak fatálně. S výdrží jsou na tom všechny velmi slušně, s bází mi všechny drží téměř celý den ve velmi dobrém stavu. Ty hodně krycí při větším množství už večer nevypadají stoprocentně. Suchá místa zvýrazní hodně pouze nový Dermablend 3D, jinak se to děje spíš méně.

Konkrétně se dají rozdělit na ty "lehčí" hodně krycí, spíše pro mladší, normální až mastnou pleť - Normaderm Teint. Na hodně krycí a hutnější pro mastnou pleť - DermaBlend 3D a DermaBlend. A na pleť spíše normální a suchou - krémový Teint Ideál také s větším krytím.Není patnáctka opál jako patnáctka opál, porovnání všech odstínů vedle sebe. Vnitřní část předloktí mám hodně světlou. Na fotkách na ruce nahoře v článku je vidět, které odstíny mi sedí a které moc ne.

ZLEVA: Dermablend 3D, Normaderm Teint, Teint Ideál, Dermablend, BB Ideália
Pokud jste dnešní článek dočetli až dokonce, a přežili, upřímně vám gratuluji. :) Přijde mi, že recenzovat pět makeupů najednou je v podstatě to samé pořád dokola s mírnou obměnou jejich vlastností. A ačkoliv se považuji za osobu s poměrně slušnou slovní zásobou, při popisu pěti stejných produktů se mi ona zásoba rapidně zmenšuje. I tak si ale myslím, že se může takový souhrn někomu hodit a případné nepříliš poetické slovní obraty mi odpustíte.

Co vy a makeupy z lékárny? Máte je raději než ty z drogerie, nebo preferujete dražší značky? Těším se na vaše komentáře a zatím se mějte krásně! L.

15 komentářů:

 1. Z lékárny jsem ještě žádný make-up nezkoušela, ale celkem mě láká nějaký vyzkoušet.
  SimonetaBlog

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasný článek. Právě se rozhoduji mezi novým Dermablendem 3D a klasickým Dermablendem v novém černém balení. Musím říci, že verze 3D je požehnáním pro všechny ty, které trápí nerovnosti pleti po akné. Na druhou stranu více vysušuje než klasická verze, která vytváří přirozený finish.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak píšeš. :-) obecně bych řekla, že prostě na hodně mastnou pleť ten nový a na méně mastnou ten starší :-) Moc děkuji!

   Vymazat
 3. S lekarenskymi ani jinymi drazsimi makeupy nemam zadnou zkusenost, ale urcite planuji nejaky vyzkouset. Z techto by mi dle tveho popisu nejvice mohl sednout asi ten kremovy hydratacni, protoze mam hodne suchou, ale zaroven i problematickou plet ☺
  Lovely imperfections

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten je moc fajn na naší sušší pleť s akné. A ty nemáš ani vrásky, kam by ti mohl zalézat. :-)

   Vymazat
 4. Ahojky, moc pěkná recenze :o) Make up z lékárny jsem ještě nezkoušela, nejvíce mě zaujaly ty od Vichy, ale je problém sehnat vzorek, tak jsem do něj zatím nešla. Mám pleť s podtónem do žluta a obávám se, že by mi odstíny nesedly. Zato moje máma našla u Vichy svůj nejoblíbenější make up a to Liftactiv Flexiteint a ten na ní vypadá naprosto dokonale. Zkus na něj mrknout :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za poslední dva měsíce jsem si koupila čtyři makeupy, tak nám teď stop stav :-) teda vlastně jenom na ty levnější, ještě potřebuji nahradit oblíbené co dodělávám :-D I tak ale díky za tip! Ty jo a já vzorků měla spoustu, ale už nevím, kde mi je kdo dával.. ;-) Ty podtóny jsou naprd. Já jsem taky hodně žlutá a proto nemůžu vůbec ty tmavší Vichy... Vůbec mi nesedí, dala jsem je kamarádkám :-)

   Vymazat
  2. Zdravím, mám dotaz jaké jsou Vaše jak píšete oblíbené makeupy? Jsem totiž už docela zoufalá z hledání makeupu vyhovující mé pleti. Používala jsem makeup od Estee Lauder. Bohužel se mi po delším používání vyrazila na obličeji nějaká kožní reakce. Pátrala jsem po čem by to mohlo být a bylo mi řečeno že makeup je silně krycí a má hodně pigmentu takže možná, proto .... Zkoušela jsem makeupy od Benefitu - ujdou, ale není to to pravé ořechové. Včera jsem měla možnost vyzkoušet od CHANELU jak makeup tak i bázi pod něj. Přišla jsem do více osvětlených prostorů a nestačila jsem se divit. Makeup se na mém obličeji "zgrlc" - vyloženě to přirovnání sedí. Odlíčit jsem si ho zvládla až kolem půl noci. A ráno i teď můj obličej vypadá jako červené rajče.

   Vymazat
  3. Ahoj :) Neznám tvůj typ pleti, takže jen těžko radit, ale z toho co jsi napsala, máš pleť hodně citlivou a to je vždycky potíž najít produkt, který bude stoprocentně nedráždivý a zároveň budeš spokojená s jeho vlastnostmi. "Zdrcnutí" makeupu je častý problém, já tomu říkám cakey makeup :) Může za to nejen samotný makeup, ale třeba také když hodně pudruješ, nebo sis nezvolila dobrý typ makeupu na svůj typ pleti - například makeup co obsahuje oleje si moc nerozumí s mastnou pletí atd. - psala jsem o tom článek, základy líčení - proč makeup na pleti nevypadá dobře, tak když tak koukni.

   Z makeupů (co u mě pravidelně používá kamarádka-ekzematička) bych mohla doporučit třeba Clarins True Radiance, nikdy jsem neměla ani já, ani kamarádka žádný problém, a to se jí ekzém dělá po velkém množství makeup produktů. Je ale jen středně krycí a hodně hydratační - nebude si rozumět s mastnou pletí. Na mastnou pleť bych mohla doporučit M.A.C. Prolongwear Foundation - dobře drží a kryje poměrně dost a pak Estée Lauder Double wear foundation - ale o nějakém makeupu EL jsi psala, že ti nesedl, tak těžko říct ;-)

   Vymazat
 5. Jednu dobu jsem používala Dermablend a připadal mi super, jediné, co mi vadilo, byl trochu nepřirozený vzhled pleti. Také jsem měla Liftactive Flexitein a ten dělá naprosto luxusní finish, ale brzy se po něm lesknu. Ale co se týká dekorativky, připadá mi Vichy také nejlepší, co se v lékárně dá koupit :-). Moc hezká recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, že dělá trochu masku, ale to skoro všechny (kromě EL Doublewear) které hodně kryjí. Děkuji za tip i pochvalu!

   Vymazat
 6. na počudovanie som prečítala celú recenziu, pretože dlhé recenzie nikdy nedočítam,sa priznám :) ale zaujalo ma to práve preto, že ako jediný z týchto makeup-ov som skúšala Idealiu, ktorý mi celkom sedel, takže ma mrzí že tebe oxidoval a slzeli ti z neho oči :( inak naozaj kvalitná recenzia!
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a teraz pozerám, že som tvoj 100. odberateľ :)

   Vymazat
  2. No jo! Stovka :-) To je hezké číslo, moc děkuji! S tou Idealií je to těžké, ten efekt dělá docela pěkný, ale mně příště zoxiduje a pak už to tak pěkný není. Těžko říct čím to je. Ale to slzení bylo dost nepříjemné. Vyloženě mě pálila a brečela jsem z toho, mám hodně citlivé oči a cítím v podstatě všechno, co si na obličej dám, ale tohle už bylo moc ;-) Pokud ti sedí, buď ráda, že jsi nevyhodila pětikilo oknem :-D

   Vymazat