čtvrtek 25. srpna 2016

Rozjasňující pera // Guerlain Precious Light & Yves Saint Laurent Touche Èclat

Během zkoušení rozjasňujících per Guerlain a Yves Saint Laurent jsem si uvědomila jednu zásadní věc. Milovat jakékoliv z nich můžou jen dva typy žen. Ty co se líčí absolutně minimalisticky a přirozeně a také ty, které už mají a zkoušely vše a přesto a vlastně i právě proto chtějí něco extra.


Když se řekne rozjasňující pero, vybaví se mi extra hubená modelka se sluchátky na uších, vlasy v culíku a kompletně nenalíčená, která čeká na casting. Těsně před ním vytáhne z kabelky právě nějaký takový kousek a jemně si ho vklepe pod oči a do vnitřních koutků. Stále vypadá nenamalovaná a absolutně přirozená, jen je její pohled zářivější a jasnější. Pokud je tohle i vaše představa, budete s rozjasňujícím perem spokojené víc, než jste si dovedly představit. 

Pokud patříte do té druhé skupiny a chcete něco extra, můžete zpozornět i vy. Není to o tom, že by pera měla být na obličeji vidět, naopak. Mají vám dodat to neviditelné a přirozené něco navíc, díky čemu váš makeup pozvednete na jinou úroveň.

Textura Yves Saint Laurent Touche Èclat pera je velmi jemná, ultra lehká a dobře se zapracovává do pleti. Pokud ho použijete jen opravdu maličko, na pleti se téměř ztratí, i když ne tak docela. Je znatelné jemné prozáření, které se objeví jak při použití korektoru samotného, tak i při aplikaci přes makeup. Od produktu který není korektor nečekám velké krytí a to se také nekoná. Krycí schopnost je minimální a tak to má i být. Díky své textuře se vám nebude slévat do vrásek a nebude ani večer vypadat cakey. Několikrát jsem četla, že pero pod očima nevydrží a během dne zmizí. S tím já nemohu souhlasit, mně vydrží zafixovaný transparentním pudrem celý den. Kruhy pod očima příliš výrazné nemám, ale kdyby ano, použiji korektor a až přes něj pero YSL. Můj odstín 02 je ideální, mírně žlutý a dostatečně světlý a i díky jeho nízké pigmentaci je to produkt, který ve stejném odstínu mohu používat po celý rok.


zleva: YSL Touche Èclat 02, Guerlain Precious Light 01
Rozjasňující pero Guerlain Precious Light má v podstatě stejný koncept jako pero od YSL. Má tedy v první řadě rozjasnit a zároveň má i lehce pečovat. Jeho konzistence je o kousek hutnější než u Touche Èclat, stále je to ovšem ultra lehká krémová textura. Zapracování do pleti je bezchybné a odstín 01 mi přijde hodně neutrální a není tak žlutý. Sedět bude hlavně těm z vás, které chcete přece jen o něco větší krytí. Stále nečekejte schopnosti korektoru, na druhou stranu méně výrazné kruhy pod očima lehce zakryje bez problémů. Rozjasňující schopnosti bych označila za průměrné, YSL pero podle mě rozjasňuje o trochu více. Ani s tímto perem nemám problém se sléváním ani celodenní výdrží, dokonce bych řekla, že právě Precious Light mi drží lépe a večer je i více vidět.

Pokud vám jde především o neviditelné rozjasnění Touche Èclat bude váš favorit. Po Precious Light bych zase sáhla v případě, že chcete nejen rozjasnění, ale i trochu krytí navíc. Obě pera mají elegantní zlaté obaly, jak už je u tohoto typu produktu zvykem. YSL má klikací dávkování na spodku pera, Guerlain dávkujete otáčením spodní části. Ani s jedním perem jsem neměla technický problém s používáním. Nic se nezasekávalo, ani jsem nečekala dlouho, než se objeví samotný produkt. 

YSL Touche Èclat 2,5 ml - cca 900,-
Guerlain Precious Light 1.5 ml - cca 800,-

Přemýšlím o perech dalších značek. :) Jak to máte vy, lákají vás? Máte? L.

12 komentářů:

 1. Opět hezký článek :o) Rozjasňující pero zatím žádné nemám, je to věc nad kterou zatím přemýšlím, že by stála za to. Za chvíli se zase moc nevyspím, tak bych to mohla aspoň nakamuflovat :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) No pokud nemáš kruhy žádné a chceš jen lehce prozářit, mohly by se ti líbit :)

   Vymazat
 2. Krásný článek. Hned na začátku čtení jsem se rozhodla, že to musím mít. Mně, jako expertovi na kruhy pod očima, se rozjasňující pero rozhodně bude hodit. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! :) Čekají tu na tebe na vyzkoušení :*, velkou výhodou je, že si s nimi obrácenou pandu jen tak neuděláš :D

   Vymazat
 3. Jsou skvělá, že?💗 Já miluju to od Lancôme. Jak mi tahle značka přijde absolutně průměrná, co se kvality stínů týče, řasenky, make-upy a rtěnky umí dobře. Pro mě osobně je ale posledních osm let absolutní hvězdou jejich rozjasňující pero. Já v podstatě pod oči korektor používám jen za účelem projasnění, nemám kruhy pod očima ani jiné nedokonalosti v podobě diskolorace atd., které by potřebovaly výrazně skrýt, takže je pro mne tohle pero ideální. Samozřejmě už mám ale oční vrásky. Tohle pero do nich nijak nezalézá, ani je nezvýrazňuje, jsem s ním tedy nadmíru spokojená. Hlavně je ten efekt mnohem přirozenější než u korektoru a to se mi líbí. Nesnáším maskoidní make-up, nesnesla bych na sebe vrstvit prodkty tak, jak to dělá např. Nikkie...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S těmi kruhy to chápu, také nijak extra výrazné nemám, takže na tunu korektoru pod očima nejsem. Trochu je ale zakrýt chci a tak teď s láskou používám právě tyhle pera :) Před nimi jsem prostě pod oči dávala makeup, co mi zbylo na štětci, to ale nebylo ideální, většina se mi slévala a zdůrazňovala vrásky a hlavně, hodně vysušovaly. Stejně tak korektory.

   Lancome si píšu... :) Maskoidní makeup také nemám ráda, hodně makeupu ano! :) Ideálně hodně makeupu, co vypadá přirozeně a to umí jen málokterý produkt. Nikkie mám moc ráda, ale rozhodně se podle ní také nelíčím. Vlastně se nelíčím podle žádné zahraniční youtuberky, ono to sice vypadá na první pohled skvěle, ale co si budeme povídat. Zblízka to top nebude a to ani nemluvím o tom, že bych s tím musela jít ven na nákup, s dítětem na krku a třiceti taškami v ruce... Raději si ani nepředstavuji, jak bych vypadala po dvou hodinách :)

   Vymazat
 4. Ďakujem za skvelý a obsažný článok, ako vždy :).
  Nie, nemám a aj napriek mojej posadnutosti Guerlainom sa asi ani nechystám. Jednoducho, kruhy pod očami mám (od doby odkedy mám dve deti obľubujúce nočné dojčenie) + nabalili sa mi zdravotné problémy po druhom rizikovom tehotesntve, takže čokoľvek rozjasňujúce bez dôrazného krytia u mňa nestíha.
  Tak či tak, aj to krytie pod oči už po obede nestíha a musím dopracovať.
  Ale ak by som sa predsa rozhodla, určite by som dala prednosť Guerlain, ako obvykle takmer vo všetkom.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač! :) Tak to chápu, já nemám moc co zakrývat a ačkoliv jsem syna kojila ve dne v noci co dvě hodiny do čtyř měsíců a do sedmi pak co tři, kruhy jsem nikdy neměla. Asi nemám kůži pod oči tak tenkou :)

   Vymazat
 5. Tak zase něco, co musim mít. Díky! (to jestli to řikám ironicky nebo vážně, to už si domysli sama :-D )

  OdpovědětVymazat
 6. Rozjasňující pera mám dvě a zcela upřímně po nich nikdy nesahám. Nevím proč, ale nějak jsem si s tímto výrobkem nesedla.
  Opět máš naprosto úžasné fotografie :)
  Veronique beauty

  OdpovědětVymazat