sobota 6. srpna 2016

Too Faced paletky // porovnání

Velký boom z broskvovou paletkou už přešel a stále visí ve vzduchu, zda se stane součástí stálé nabídky. Pro tento případ jsem ji do dnešního porovnávací článku o paletkách Too Faced zařadila také, abyste měli snadnější rozhodování. Podle spoluzakladatele TF Jerroda Blandino by se měla paletka Sweet Peach vrátit do nabídky v listopadu tohoto roku. Pevně věřím, že se dostane i k nám, aby si ji mohli pořídit i všichni ti, kteří to nestihli.

Série začala čokoládovými paletkami a z těch se také stal symbol a asi není v beauty světě nikdo, kdo by o nich neslyšel. Všechny paletky kromě momentálně vyprodané Sweet Peach seženete v Sephoře za 1300,- a pořadí jejich uvedení bylo následující:

Too Faced Chocolate Bar - čokoládová vůně
Too Faced Semi Sweet Chocolate Bar - čokoládová vůně
Too Faced Chocolate Bon Bons - čokoládové bonbóny?
Too Faced Sweet Peach - broskvovo ovocná vůně
Samotnou recenzi na paletku Sweet Peach jste si mohli přečíst v TOMTO článku. Dnes to bude spíše porovnání všech čtyř paletek společně. :) Mnoho produktů TF je obohaceno o kakaový prášek, který v sobě má mít třeba i antioxidanty. Nemá tomu být jinak ani u čokoládových paletek a vlastně i těch zbylých dvou, ačkoliv mají jiné vůně. Pokud vůně pomineme úplně, zůstávají pouze stíny samotné a jejich kvalita a složení.


Poskládání paletek
Můžete mít ten nejlepší, nejvíc sametový a extrémně pigmentovaný fialový stín, který vůbec neopadává a perfektně se rozmazává, ale pokud nenosíte fialové stíny, sahat po něm stejně nebudete. Proto je poskládání paletek asi to nejdůležitější, když si nějakou chcete pořídit. Poskládání paletek bude také ten nejvíc individuální aspekt, podle kterého paletku budete vybírat. 

Obligátní, ale za to efektivní, spočítání stínů, které opravdu budete používat z každé paletky, je dobrým začátkem. Když se na swatche podívám já, mám jasno. Vím jaké barvy ráda nosím, jaké nosím méně. Spousta z nás také občas sáhne po stínu, který běžně nenosí, ale občas chceme prostě něco jiného.

TF Chocolate Bar


TF Semi Sweet Chocolate Bar


TF Chocolate Bon Bons


Too Faced Sweet Peach


Pokud si vybírám paletku pro sebe, nejprve se podívám na matný stín přes celé víčko a alespoň dva hnědé stíny do ohybu, protože tyhle stínu používám při naprosto každém líčení. Vy si samozřejmě základní počty upravte podle toho, co preferujete vy.

Z paletek se mi vyloženě nelíbí a nepoužívám kvůli odstínu nebo kvalitě:

TF Chocolate Bar - Candied Violet
TF Semi Sweet - Pink Sugar, Blueberry Swirl
TF Chocolate Bon Bons - Cotton Candy, Totally Fetch, Earl Grey
TF Sweet Peach - 0

Ačkoliv stále přetrvává tendence škatulkovat paletky na teplé a studené, paletky TF jsou podle mě velmi variabilní. V každé paletce je dostatek neutrálních odstínů, které vyrovnají ty teplé i ty hodně studené. I nejvíce teplá Semi Sweet má v sobě dostatek neutrálních barev a vlastně i tři vyloženě studené. Naopak, studená Bon Bons má v sobě minimálně tři vyloženě teplé a dostatek neutrálních. Zbylé dvě paletky jsou už opravdu mixem všem podtónů a záleží, jak se na ně chcete dívat. :)

Pigmentace
Jak už to tak bývá, ne všechny stíny ve všech paletkách bývají s pigmentací na stejné úrovni. V paletkách od TF jsem většinou zaznamenala vyloženě špatný stín jeden až tři a tak tři průměrné.

Nejlépe pigmentovaná obecně mi přijde určitě Chocolate Bon Bons, na druhém místě jsou Chocolate Bar a Sweet Peach a nejhůře pigmentovaná se mi zdá Semi Sweet Chocolate Bar. Neříkám tím, že je paletka špatně pigmentovaná v globálu, jen že ze všech čtyř kousků mi přijde nejslabší. Všechny čtyři paletky podle mě splňují standardy paletky z parfumerie a odpovídá tomu i jejich cena. Samozřejmě se najdou horší a lepší odstíny, ale ty se najdou i v jakékoliv jiné paletce různých značek. 

Průměrně pigmentované stíny z paletek jsem vypsala níže, nicméně se stále jedná o dostačující pigmentaci, pokud použiji bázi pod oční stíny, pak je pigmentace dobrá (při aplikaci štětcem). Některé třpytivé stíny by mohly být pigmentovanější.

TF Chocolate Bar - White Chocolate, Strawberry Bon Bon, Candied Viloet
TF Semi Sweet - Coconut Creme, Pink Sugar, Blueberry Swirl
TF Chocolate Bon Bons - Cotton Candy
TF Sweet Peach - Candied Peach, Delectable
Rozmazávání
Musím říct, že kvalita TF stínů mi přijde opravdu dobrá a nemám s rozmazáváním stínů obecně velké problémy. Nikdy jsem si nevšimla, že by to s jednou paletkou šlo výrazně hůř než s jinou. Samozřejmě existují výjimky a stejně jako se v každé paletce najde pár špatně pigmentovaných kousků, můžete najít i jeden nebo dva, které se budou hůř rozmazávat.

Ztrácení stínů mi přijde ve všech paletkách dobré a neztrácí intenzitu nijak přehnaně. Kdybych musela paletky seřadit podle kvality stínů, dala bych opět na první místo Bon Bons a těsně za ní Chocolate Bar a Sweet Peach. Semi sweet, ačkoliv je to moje nejoblíbenější paletka odstínově, mi kvalitou přijde nejslabší. Říkám si, jestli mám vadný kus, ale kvalita celé paletky mi v porovnání s ostatními přijde nižší.


Na fotkách dole jsou stíny nanesené štětcem na ruku, na kterou jsem předtím dala bázi pod oční stíny. Používala jsem klasický štětec na celé víčko s přírodním chlupem. Štětcem jsem nabrala stín a pak několikrát přejela po ruce. Jak pigmentace, tak rozmazávání mi přijde u všech paletek dobré a plně dostačující. Nejslabším kusem je pak asi Semi Sweet.


TF Chocolate Bar 


TF Semi Sweet 


TF Chocolate Bon Bons 


TF Sweet Peach 


Výdrž
Obecně mi světlé matné stíny TF na oku během dne lehce blednou a trochu mírněji to dělají i tmavé matné. Stejně tak nejsou třpytivé stíny na konci dne tak výrazné a to i s bází. Tohle bývá často problém i stínů jiných značek a vyřešit se dá použitím báze. S bází nemám se stíny TF problém s celodenní výdrží. 

Celkový dojem
Ačkoliv v objektivních hodnoceních kvalit paletek by dopadla nejhůře Semi Sweet, stále to není tak, že by byla špatná a je to moje nejoblíbenější go-to paletka. Je pravda, že po Bon Bons sahám málo, protože je hodně studená a já mám problém vybrat odstín, kterým bych zahřála ohyb oka, opět to ale není tak, že bych po ní nesahala vůbec. Položila jsem si otázku. Kdybych si mohla koupit jen jednu paletku, která by to byla. Dlouho jsem váhala mezi Chocolate Bar a Sweet Peach.


Kdybych si tedy musela vybrat opravdu jen jednu, byla by to nejnovější Sweet Peach. Kdybych si mohla vybrat dvě, nebo se mi Sweet Peach nelíbila a chtěla bych něco neutrálnějšího, vzala bych si klasickou Chocolate Bar.

Nejlépe poskládaná - Sweet Peach, Chocolate Bar
Nejlepší kvalitou - Bon Bons, Chocolate Bar
Největší variabilita - Sweet Peach, Bon Bons
Nejvíc neutrální - Chocolate Bar, (Sweet Peach)Srovnání jsem se snažila udělat opravdu pečlivě, ale samozřejmě se v něm prolíná můj subjektivní pohled a moje preference. :) I tak si ale myslím, že zde v článku najdete vše, co by se vám při výběru mohlo hodit. Záměrně jsem fotky se swatchi štětcem nijak neupravovala a nedělala je hezké, abyste se mohli podívat, jak stíny vypadají v reálu nanesené štětcem na bázi.

Máte doma nějakou TF paletku, nebo ji plánujeteDěkuji za přečtení a budu se těšit u dalšího článku! L.

38 komentářů:

 1. Krásné paletky! :) Já žádnou od Too Faced nevlastním, ale mám v plánu si nějakou koupit a asi sáhnu po klasice Chocolate Bar.. Moc hezký článek!

  Nela Agáta z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) S klasickou Chocolate Bar určitě nešlápneš vedle.

   Vymazat
 2. Pěkné ráno :o) Moc pěkná recenze. Od TF mám Bon Bons paletku a je super :o) Mám jí tak ráda, že přemýšlím nad dalšími kousky. Potěšila jsi mě s informací, že sweet peach bude ve stálém sortimentu, protože jsem si jí nechala ujít. Hodně se mi líbí teplá semi sweet - o kolik slabší je kvalita vůči té Bon Bons?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli bude Sweet Peach ve stálém sortimentu, jen na svém IG Jerrod říkal, že nečekali takový zájem a že se pokusí vyhovět všem a dát možnost si ji koupit, kdo o ní mají zájem. :) Může se zase vrátit jako limitka, nicméně faktem je, že vrátit by se ještě měla. :)

   Semisweet je oproti Bon Bons tak na 75%. Když si je dám vedle sebe, Semi je prostě trochu méně pigmentovaná u více stínů, konzistence stínů taky není tak jemná jako u Bon Bons u některých. Ale jak už jsem psala v článku, paletka to rozhodně je velmi dobrá, jen s Bon Bons nasadili laťku výš. :)

   Vymazat
  2. Díky za odpověď:-) Jestli Sweet daji znovu do prodeje bude ma:-)

   Vymazat
  3. Díky za odpověď:-) Jestli Sweet daji znovu do prodeje bude ma:-)

   Vymazat
 3. Ahoj, pekna recenzia :) Od TF mam Chocolate bar a som s nou nadmieru spokojna. Su tam dva tiene ktore vobec nevyuzivam, pretoze mi pridu nevyrazne a pigmentacia na viecku pokulhava, je to candied violet a amaretto. Bola by som rada, keby sa vratila sweet peach a zaradili by ju do staleho sortimentu, celkom ma laka :)

  Beauty shopaholik Tili

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, candied Violet je vážně špatná, Amaretto mi ale zas až tak špatné nepřijde, respketive, tady do článku jsem vybírala jen opravdu ty nejhorší. :) Na druhou stranu je bilance dva stíny (z 18) které ti nesedí moc dobrá. :) U spousty jiných paletek to mívám v horším poměru. :)

   Vymazat
 4. Wow, tolik krásných paletek :) Mě od Too Faced zaujala jen ta klasická čokoládová :) Zatím žádnou nevlastním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klasická čokoláda je prostě opravdu klasická. Ten typ paletky, kterou využije snad úplně každý :)

   Vymazat
 5. bože tie sú krásne! ten ružový odtieň v paletke Bon Bons!!! presne taký potrebujem :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš a to je zrovna stín, který já absolutně nepoužívám :) Nenosím na očích zářivou růžovou ;-)

   Vymazat
 6. Tak pěkně zpracovanou recenzi jsem už dlouho nečetla. Bon Bons by se mi líbila nejvíce.

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné obaly, ale jinak odstíny se mi moc nelíbí takže kupovat nebudu.
  SimonetaBlog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, já bych zrovna řekla, že z TF paletek si vybere každý ;-)

   Vymazat
  2. Já si myslím, že je to i kvůli tomu, že jsou teď ve všech paletkách (nemyslím jen od TF) takové stejné odstíny - hnědé, nude apod. Třeba pro mě úplně super, ale moje ségra má hnědé oči a raději by nějakou paletku třeba do fialova. Takže i chápu, že někteří si z těchto 4 nevyberou. Já bych je ale brala všechny :-) (ale teď jsem k narozkám dostala Nude Dude od the Balm, takže vlastně žádnou hnědou paletku nepotřebuji)

   Vymazat
 8. Bohužel já zadnou z nich nevlastním, ale ráda bych si nějakou pořídila, nejvíc sě mi právě líbí ta sweet peach :)

  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 9. Jako vzdy super clanek! Delsi dobu se chystam na koupi nejake paketky. Asi bych sla do Bon bons a sweet peach prave kvuli jejich variabilite ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím! Zrovna Sweet Peach je opravdu variabilní :-)

   Vymazat
 10. Krásné paletky a naprosto vyčerpávající komparace! Asi bych si nebyla schopná vybrat jen jednu..:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a rozumím ;-) Proto mám všechny čtyři :-D

   Vymazat
 11. páni, stále a znovu smekám nad Tvým úsilím a propracovaností každého článku, pro mě patříš k těm nejlepším beauty blogům!!! <3

  kupodivu mě Too Faced paletky nikdy nebraly, ale čím dál více začínám propadat Sweet Peach paletce. asi do ní půjdu až bude v budoucnu sleva nebo akce na exkluzivky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu moc děkuji! Je hrozně fajn vidět, že ostatní dokážou ocenit, když se něco dělá pořádně (a s láskou :-))! Ještě jednou díky a třeba se dočkáš ;-)

   Vymazat
 12. Naozaj super krásna a predovšetkým prepracovaná recenzia ! Vidieť, že si si dala veľmi záležať a porovnala z každého možného uhlu.
  Nemám a nevlastním, nejak ma nelákala. Ale keď si to tak skvele napísala, asi sa nechám nalákať.
  Z recenzie, bez ohľadu na to všetko, by som si vybrala asi Semi Sweet a ak by som bola veľmi rozkokošená, tak aj tú prvú Chocolate Bar.
  VĎAKA !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Díky moc! Výběr je čistě na tobě, zklamaná asi nebudeš z žádné.. Semi Sweet byla velmi dlouho jedna z mých nejoblíbenějších paletek, ale všechny je mám ráda. :) Bez stínů nevycházím z domu a tyhle teplé "čokoládové" jsou prostě to moje :)

   Vymazat
 13. Dokonalé paletky, jedna lepší než druhá :-)

  allmycosmetics.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Měla jsem Semi sweet chocolate bar, a zdálo se mi, že ty stíny mají v sobě krapet voskové látky. Nekryly, když jsem je dávala přes sebe a nechtěly na sebe chytat. Malé, devítistínové paletky to Too Faced nedělají, ale je taky rozdíl, jestli má člověk 9 stínů za 1 000 Kč, nebo 16 stínů "jen" za nějakých 1 600 Kč. Všimla jsem si, že ty menší paletky mají o něco lepší kvalitu stínů, se Semi sweet jsem nebyla spokojená ani omylem :) .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V podstatě s tebou souhlasím, kvalita semi sweet je slabší, psala jsem to i v článku. Na druhou stranu bych ji neoznačila bylo oura špatnou. Zase tak tragická mi nepřijde :-) mně sedí hlavně barevně. A k té ceně, velká TF stojí 1300,- a když použiješ alespoň tu směšnou desítku slevu, tak ještě o 130,- míň ;-) to mi přijde jako dobrá cena i když je tam pár průměrných stínů :-)

   Vymazat
 15. Tie paletky vyzerajú uzasne ����

  OdpovědětVymazat
 16. Jsem ráda, že tyto paletky jen nehodnotíš kladně, přijde mi, že jsem slyšela jen superlativa a sama jsem pak čekala asi nějakou mega bombu a brala jsem tuto značku jako jednu z top značek paletek s UD. Koupila jsem si Bon Bons jako svou první parfumérkovou a drahou paletku a čekala od toho zázraky, které se vůbec neděli. Po prvním nanesení zklamání - špatné nanesení štětcem, blednutí během dne a slévání po pár hodinách. Vyměnila jsem bázi za takovou mastnější a lepkavější a je to lepší, ale já nevim no, furt to není ten zázrak co jsem čekala a to ještě píšeš že Bonbóny jsou z nich nejlepší....paletek moc nemám, nějakou tu essence, sleek, Makeup Revolution, nemohu až tolik srovnávat, ale prostě očekávání bylo jinde

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snažím se psár recenze tak objektivně, jak to jen jde. Ale vždycky jsou recenze jen subjektivní názor blogera, který článek píše. :) Upřímně, já se ti ani nedivím, tenhle pocit mívám bohužel víc než často. Koupím si něco strašně vychváleného a vyhajpovaného a nakonec jsem z toho rozpačitá. Každý máme jiné požadavky a jiné standardy, na které jsme zvyklé a pak se lehko může stát, že se představa o produktu nenaplní podle očekávání. Já osobně stíny UD ani TF nepovažuji za špičku, ale na druhou stranu je považuji za velmi dobré, naopak stíny, které jsi vyjmenovala mi přijdou vyloženě špatné a divím se, že ten rozdíl necítíš výrazněji, ale i tak tě stále chápu. Když jsem poprvé vyzkoušela stíny z parfumerie, naštěstí jsem tam ten rozdíl viděla a zrovna stíny TF považuji za jedny z těch lepších v parfumerii. Upřímně doporučuji zkusit báze, které má TF - Shadow Insurance nebo Glitter Glue a také zkusit štětce s přírodními štětinami, osobně nechápu, jak se někdo zvládne namalovat těmi umělými :))) ale jde to, jen mně to s nimi nejde a nebaví. :)

   Vymazat
  2. Díky za odpověď. Taky jsem si říkala, že bych měla cítit výrazný rozdíl a to k lepšímu, sice jsem kosmetický maniak, ale zatím krátce a musím se ještě učit :) Moc mě zajímá jaké jsou tvoje top stíny a paletky, kouknu i na tvé starší články a bude třeba nějaký článek top produkty 2016 a nebo tvé nynější svaté grály?? Děkuji moc Bára

   Vymazat
  3. Není vůbec zač a ano, takový článek určitě chystám, jen to musím nějak rozdělit, aby toho nebylo moc :))

   Vymazat
 17. Skvělá recenze, nemůžu se rozhodnout :-) chtěla bych namixovat Sweet Peach a Bon Bons :-) tak uvidíme, která vyhraje.

  OdpovědětVymazat