čtvrtek 27. července 2017

LaSplash tekuté rtěnky || Recenze

Dnes vás čeká další recenze matných tekutých rtěnek a tentokrát to budou ty od značky LaSplash. Nedávno jsem dostala nabídku vybrat si další dva odstíny a protože již doma nějaké rtěnky této značky mám, nabídku jsem přijala. V článku tedy najdete jak swatche nových odstínů, tak i recenzi různých druhů LaSplash rtěnek.

la splash rtenky recenze

První tři odstíny jsem před víc než rokem objednávala ze zahraničí a platila jak poštovné, tak clo i celní poplatek. Cena rtěnek tedy výrazně vzrostla a rozhodně se nejednalo o levné kousky. Recenze těchto rtěnek ale byly tenkrát velmi dobré a tak jsem byla ochotná vysokou cenu akceptovat. Nyní je situace příznivější a to díky eshopu Pinkdot.cz, kde právě rtěnky této značky najdete.

Rtěnky LaSplash už jsem zde na blogu ve velkém souhrnu recenzovala, takže dnes to bude takový menší update. Jsem si totiž téměř úplně jistá, že rtěnky, které jsem dostala, prošly nějakou inovací a změnou složení a aspoň je budu moct porovnat.

la splash rtenky recenze gigi athena

Na úvod bych chtěla zmínit, že LaSplash rtěnky seženete v různých texturách. Já jsem celkem vyzkoušela tři a budu tedy mluvit dnes jen o nich. Lip Couture je asi nejklasičtější z nich. Tekutá matná rtěnka se standardní konzistencí. Smitten Lip Tint je také matná tekutá rtěnka, ale její konzistence je pěnová, hustší a na rtech nezaschne tak jako Lip Couture, ale dejme tomu z devadesáti pěti procent, pořád ale čekejte klasickou zasychající matnou rtěnku. Studioshine Lip Lustre je opět víc klasická tekutá rtěnka s běžnou konzistencí, ale na rozdíl od Lip Couture v ní najdete velmi malé a jemné třpytky. Stejně tak jako je na rtech ve rtěnce necítím, většinou je ani u mého odstínu nevidím. Vytáhne je pouze přímé světlo, ať už umělé, nebo sluneční. Na eshopu najdete druhů rtěnek (i lesků) ještě víc - tady.

Lip Couture a Lip Lustre mají běžnou konzistenci, na kterou jste u tekutých rtěnek zvyklé. Není ani příliš hutná, ani příliš vodová. Pigmentace je perfektní a stačí mi jedno namočení na celé rty. Smitten Lip Tint odstíny jsou, jak jsem psala krémovější/pěnovější a tím pádem i hustší a sušší. Velmi snadno si na rtech uděláte zbytečně silnou vrstvu, což nedoporučuji. Pigmentace je opět výborná.

lip lustre athena lasplash

smitten lip tint mousse gigi lasplash

Aplikace na rty jde u všech odstínů snadno a s aplikátorem se mi také dobře pracuje. Díky vysoké pigmentaci rtěnek nepotřebujete dávat velkou vrstvu a ani to není přínosné. Rtěnky poměrně dost vysušují, což je daň za jejich výdrž. Nepříjemný pocit na rtech mám během zasychání, což do konečného stavu trvá asi dvacet minut a následně už rtěnky cítím pouze minimálně a ke konci dne vůbec. Nejvíc z nich mé rty vysušuje Smitten Lip Tint, srovnatelně jako rtěnky Anastasia Beverly Hills, s tím rozdílem, že Smitten Lip Tint mi na rtech vydrží několikanásobně déle, než právě rtěnky ABH. A jak už jsem mnohokrát psala, pokud je vysušování daň za celodenní výdrž, jsem ochotná ji do jisté míry akceptovat. Což je rada i pro vás, pokud vám vysušování vadí hodně, nebo trpíte na velmi suché rty, tekuté rtěnky asi nebudou to pravé pro vás a to ani tyto, ani žádné jiné. Pokud vám jde hlavně o výdrž, na rtěnky LaSplash mrkněte, protože drží opravdu velmi dlouho a v podstatě celý den.

Vrstvit rtěnky nedoporučuji ještě z jiného důvodu. Při více vrstvách jsem si všimla, že se rtěnky zhruba po čtyřech až šesti hodinách začnou drolit. Pokud dám ráno pouze jednu slabší vrstvu, což podle mého názoru bohatě stačí, drolení jsem nezaznamenala, nebo jen velmi minimálně u Smitten Lip Tint Mousse. I tak ale rtěnky v klidu přežijí i mastnější oběd a opravování během dne je spíš síla zvyku a pro pocit.

A nakonec, pokud jste četli můj první článek se shrnutím, něco málo k vůni. Jak jsem psala, rtěnky zjevně prošly inovací, protože velmi nepříjemný chemický zápach rtěnky už nemají. Jsou cítit jen velmi lehce a sladce pouze při aplikaci. Což hodnotím jako velké plus, protože divná chemická vůně mi u rtěnek dost vadila, byť po nanesení zmizela.

tekute rtenky lasplash

la splash rtenky swatche

*Smitten Lip Tint Mousse Gigi - světlá nude s teplým podtónem, o malinko tmavší než Athena
*Studioshine Lip Lustre Athena - světlá neutrální růžová se zlatými mikro třpytkami
Smitten Lip Tint Mousse Enchanted - zářivá střední studená růžová s fialovým podtónem
Lip Couture Latte Confession - světle hnědá nude
Lip Couture Innocent Vixen - střední hnědá nude s červeným podtónem

Na rtech předvádím pouze dva moje nové odstíny, Athena a Gigi, protože když říkám, že rtěnky drží, tak tím myslím, že opravdu drží. Byl problém je dostat půl hodiny po zaschnutí dolů z ruky, natož ze rtů. :) Snad mi to odpustíte a třeba vám zbytek ukážu někdy příště na Instgramu. Také bych chtěla dodat, že už jsem poměrně dost opálená, u MACu budu teď něco okolo NC25, možná i NC30. Rtěnky na mých rtech tedy budou vypadat světlejší, než na někom s porcelánovou pletí. Což je vidět na předloktí, které mám o dva odstíny světlejší než ramena, dekolt a tím pádem i obličej, kde rtěnky působí o malinko tmavší a lépe je vidět jejich odstín. :)

Studioshine Lip Lustre Athena

lasplash studio shine athena swatche

lasplash studio shine athena swatche

Smitten Lip Tint Mousse Gigi


lasplash smitten lip tint gigi swatche

lasplash smitten lip tint gigi swatche

lasplash athena gigi swatche

Jako obvykle shrnutí na závěr. Pokud rty dobře hydratujete (a následně přebytečný balzám před aplikací setřete), vysušování se dá v klidu přežít, je ale poměrně citelné i tak, hlavně u pěnových Smitten rtěnek. Výdrž je naprosto perfektní a jedná se rozhodně o jedny z nejdéle držících tekutých rtěnek, což je z části na úkor komfortu.

Nejpříjemnější na rtech jsou mi Lip Couture a nově i Lip Lustre, který je ze všech nejpříjemnější, což bude nejspíš novou texturou, kterou rtěnky mají. Co je ale kromě výdrže perfektní, je výběr odstínů, protože je rozmanitý a hlavně velmi povedený. Eshopu Pinkdot.cz moc děkuji za možnost rozšířit si sbírku a vy mi dejte vědět, jak se rtěnky líbí vám. :) L.

4 komentáře:

 1. No jako odstíny vypadají naprosto perfektně! :) Líbí se mi oba. A ta výdrž jedním slovem wow! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Konečne po návrate z dvojtýždňovej dovolenky mám čas prečítať si Tvoje články.
  Prvý raz som tieto rúže zaregistrovala u Nikol Hess, na IG hodila prekrásne fotky, ktorými ma navnadil. Jej odtiene boli, myslím, Bridges Revenge a Afriel a oba sa mi neskutočne páčili.
  Bohužiaľ, akurát tieto dva nie sú dostupné na SK.
  Tieto Tvoje dva odtiene sú mimo môjho farebného záberu, ale Tebe sa skvele hodia.
  P.S. Máš nádherné pery !!!
  P.S. 2 Krásny článok, ako vždy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jasně, každé z nás se líbí nový odstín rtěnek, stínů, tvářenek, to je asi normální :-) Nikol si vybrala taky moc pěkné odstíny, ale jak píšeš, tohle jsou ty "moje" :-) taky jsem tam o tři odstíny tmavší než Nikol, takže na mně vypadají hodně světlé :-) A děkuji, ty rty se mi taky líbí, za výplň v horním se povedla! Jak to mám symetrické, vypadá to o moc líp :-) (ale taky je to úhlem :-D)

   Vymazat